Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik, hogy a párom folyamat...

Létezik, hogy a párom folyamatosan megfertőz?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt,én ebből 3 hónapot betegséggel és kórházzal töltöttem el. A Mononucleosis infectiosa (csókbetegség) egyik súlyos szövődményét kaptam el. Nemrégen érkeztem haza,azóta voltunk együtt a párommal elég sokat és persze csókolóztunk is. Neki semmilyen tünete nincs. Nálam pedig most újra elkezdtek jelentkezni a tünetek. Ő fertőz meg vagy mi történhet?

Fent lehet így tartani egy normális párkapcsolatot?

Holnap mindenképpen elmegyek orvoshoz,viszont ha valakinek van hasonló tapasztalata azt szívesen fogadnám.

Köszönöm!



2012. dec. 16. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A helyedben megkérdezném elöször az orvost.

Másodszor elöfordul olyan, hogy valaki CSAK fertöz, de rajta nem jönnek ki a tünetek.


Ebben az esetben a párodat is ki kell vizsgáltatni és ha pozitiv, akkor öt is kell kezelni, méghozzá veled egyszerre.

2012. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Holnap mindenképpen rákérdezek az orvosnál,mert nem szeretnék mégegyszer bénultan feküdni a kórházban.

Mivel lehet ezt kezelni?

2012. dec. 16. 22:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Van ilyen, nemrég voltam allergia teszten és ott mondták, hogy nagyon sok teszt és vizsgálat után derült ki valakiről hogy a párja spermájára allergiás, a pasinak semmi tönete nem volt, csak a csajnak. Csókban sem elképzelhetetlen hogy van ilyen. Csókolózás nélkül simán lehet párkapcsolatban élni, viszont a szex nélküli azért rázósabb lehet.
2012. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs,hogy mi lehet a baj okozója. Annyira el vagyok keseredve,nem elég,hogy hónapokig el voltunk szakítva egymástól,most újra jelentkeznek a problémák. :( Kíváncsi leszek,hogy mit mondanak holnap.
2012. dec. 16. 22:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Vérvételből meg lehet állapítani, hogy nála is van-e fertőzés. Kérjetek neki is Epstein-Barr vírus irányába vizsgálatot és az ellenanyagok szintjéből meg lehet állapítani, hogy van-e tünetek nélkül zajló fertőzése.

Háziorvosa adhat beutalót.

2012. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mindenképpen utánajárunk!


Ezt lehet valamivel kezelni? Ha bebizonyosodna,hogy vírushordozó,akkor mi történne? Én miért nem vagyok immunis rá,ha már egyszer túl estem rajta,és elvileg kizárható,hogy mégegyszer elkapjam?

2012. dec. 16. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Szájon át kezelhető antibiotikummal. De az is lehet, hogy más kórokozó miatt jelentkezik tünet a legyengült immunrendszered miatt.

Ez is felvetődik bennem.

2012. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon aggaszt a dolog. Picit több mint 2 hónap kórház és betegség után eléggé le van gyengülve az immunrendszerem. Próbálom egészségesen étkezni,sok gyümölcsöt,vitamint enni,ezek mellett szedek még Supradynt. Nem járok tömegközlekedéssel,kerülöm a zsúfolt helyeket,ennek ellenére megint kezdek beteg lenni... és a betegséggel kapcsolatos félelmeim megvannak,mert nyáron ugyanígy kezdődött minden. :(
2012. dec. 16. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Elöször MINDKETTÖTÖKET ki kell vizsgáltatni, az eredménytöl függöen az orvosok meg tudják mondani, hogy mivel lehet ezt kikezelni, házi módszerekkel nem kisérletezz, mert a legtöbb esetben csak rontasz a dolgon.


Ha mindketten kigyógyultok ebböl, akkor utána lehet minde megszoritás nélkül együttélni, ha valamiért nem lehetséges, akkor meg adnak tanácsokat az életviteletekre nézve.


Majd irj, hogy mi lett.


Ha netán az orvos nem akarja a párodat kivizsgálni, akkor feltétlen menjetek másikhoz.

2012. dec. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Voltam a neurológián,hiszen ugyanígy kezdődött anno a Guillain-barré. Egyszerűen szörnyű volt,hogy akkor is mindenféle orvost bejártam,és végül akkor tudták megmondani,hogy mi a bajom,amikor elkezdtem lebénulni. A neuro-ról átküldtek a füll-orr gégészetre,ahol heveny mandulagyulladást állapítottak meg,és Zinnat 750mg-os injekciót írtak fel,napi kettőt. + Aspirint (pedig csak hőemelkedésem van),Calcium Sandozt,Torokfertőtlenítőt. Csütörtökön megyek vissza,és megnézzük,hogy mi változott. Szinte ugyanaz a kép játszódik le előttem,mint nyáron.

2012. dec. 17. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!