Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid elleni oltás fiatalon?

Covid elleni oltás fiatalon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy őszinte legyek,ebben a témában rendkívül bizonytalan vagyok és szeretnék itt is pár véleményt olvasni. Nyilván nem ezek alapján fogok döntést hozni,maximum segíthetnek a döntés meghozatalában.

Szóval 16 éves vagyok,egészséges. Szerencsére ritkán vagyok beteg,a múlt tanèvben is mindössze egy enyhe megfázásom volt,dzóval mondhatni,hogy erős az immunrendszerem. De most az a dillemám,hogy kérjem-e a védőoltást vagy sem? Szüleim be vannak oltva,velük is beszèltem erről,ők azt mondták döntsek èn,de ha őket kérdezem,azt mondanák,hogy gyereket nem oltatunk.

És nekem is ez a problémám. Sok az ellentmondás, a vakcinàk körül is terjeng ez-az,szóval nem könnyíti meg a dolgomat. Ha idősebb,veszèlyeztett lennèkk,valöszínűleg nem gondolkoznék,mert jobb mint a semmi. Jelenleg viszont úgy látom,hogy az oltás nèlkül isss képes vagyok leküzdeni,ha ne adj Isten elkapom a vírust. Csak mindig ott van,hogy mi van HA.

Elrettentő példám szerencsére nincs,csalàdban pár ember esett át rajta,mindenki azt mondta,hogy az influenza jobban megviselte ôket. Szóval mondhatni,elkerült. De tudom,hogy szerencsénk volt.


Szóval ti mit javasoltok ilyen helyzetben?

Előre is köszönöm a segítő valaszokat!



2021. júl. 10. 23:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Semmilyen ártalma nincs az oltásnak, a betegség lefolyásának pedig semmi köze ahhoz, hogy mit gondolsz az immunrendszeredről. Makkegészséges emberek haltak meg két nap alatt kortól függetlenül. Ráadásul ha jön a 4. hullám, úgyis csak védettségi igazolvánnyal lehet majd nyilvános helyekre, rendezvényekre menni.
2021. júl. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Bevállalom a reakciókat. :D


Nem oltattam, nem is fogok. Nem fogom részletezni, mert még a végén letiltanak, hogy ellenvéleményt képviselek, ezt ma nem szabad. Lényeg a lényeg, nem bízok benne, pikk-pakk összerakták és elméletileg tökéletes, gyakorlatilag ismerősi körben többet ártott, mint a covid.

2021. júl. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
42%
Egyáltalán nem pikk-pakk rakták össze, hosszú évek óta dolgoztak a technológián, a konkrét vírus ebből a szempontból teljesen mindegy. Az ismerőseid meghaltak tőle? Nem. Akkor nem ártott többet, mint a covid.
2021. júl. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
50%

milyen technológia? sokféle van. gondolom a pfizerre gondolsz, de hallgass meg.


Kína lakossága 1,398 milliárd (!) fő. covid eseteinek száma 91 966. Elhunyt: 4 636. nem furcsa picit? annyira gyenge az oltásuk, hogy konkrétan nemzetközileg nem igen akarják elfogadni. közben pedig a monumentális méretű országukban gyakorlatilag nincs jelen a covid, holott ott mindenki azzal oltat. Magyarországon azt akarják nekünk mondani, hogy 30ezer ember halt meg a vírusban, ami éppen hatszor több, mint a nálunk 143milliószor (!) nagyobb országban.


vonjuk le a következtetést, hogy mire megy ki a játék, hogy a hatalom és kontroll-e a kérdés, vagy az emberek egészsége. emlékezzünk, hogy nem az számít ma, hogy védett-e az ember, hanem hogy be van-e oltva.

2021. júl. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
39%

Hallgasd meg ezeket a szakértőket, aztán döntsd el:

[link]

2021. júl. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 krwkco ***** válasza:
77%

"Szóval ti mit javasoltok ilyen helyzetben?"

Olvass utána, hogy más országokban (Izrael, UK) hogyan hat a járvány a fiatalokra. Megbetegedések, kórház, poszt-COVID tünetek. És milyen gyakoriak az oltás mellékhatásai. Aztán döntsd el magad, ne hallgass senkire.

2021. júl. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem létezik, hogy annyira ostoba vagy, négyes, hogy elhiszed a kínai kormány által kibocsátott adatokat. Ez különösen vicces annak fényében, hogy a magyart meg nem hiszed el. A kínaiak igazmondóbbak? De ha jobbak ott az adatok, az az azonnali drasztikus zárásnak köszönhető, amivel itt két és fél hónapot késlekedtek! A halálozások döntő többsége még az oltások előtt történt.
2021. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

"Olvass utána, hogy más országokban..."


Hol olvasson utána? Hol írják meg az igazat? Hol nem a manipulált járványszámokat harsogják? Hol szólalhat meg a tudományos élet minden szereplője cenzúra nélkül? Hol nem hazudják el vagy bagatellizálják az oltások összes nyilvánvaló mellékhatását ugyanakkor ellenkező logikával mindenféle nevetséges tünetet minden tudományos bizonyíték nélkül covidként, post-covidként és long-covidként azonosítanak? Már nem olyan egyszerű a helyzet, hogy olvassunk utána sajnos.

2021. júl. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! #1,a kártya pont nem érdekel,csak azért biztos nem oltatok,de azért köszi:)

Köszönöm a forrásokat,majd megnézem de nekem is az a problémám amit a 8-as mond. A statisztikák sem mondanak sok mindent,tekintve,hogy itthon nem vezetnek arról sem hivatalosat,hogy hány 18 év alatti került covid miatt kórházba. Plusz az is kovid halott,akinél valaha kimutatták a covid fertőzést.

Meg amivel az én korosztályomat oltanák,a Pfizerről is fél év után derült ki,hogy szívizomgyulladást okozhat. Az Európai Gyógyszerügynökség is most adott ki erről közleményt. Akkor mi a garancia arra,hogy ismét félév után nem észlelnek megint valamit?


Nagy a bizonytalanság,sok az ellentmondás,èn csak megpróbàlok tájékozódni. Csak ezt tehetem.


Az eddigi válaszokat köszönöm,kíváncsian várom a továbbiakat is.

2021. júl. 11. 09:23
 10/25 krwkco ***** válasza:
26%

#9

"a Pfizerről is fél év után derült ki,hogy szívizomgyulladást okozhat."

Ha csak ilyen szinten értelmezed a híreket, akkor ne erőltesd magad. Szívizomgyulladást okozhat, de milyen gyakorisággal? Vagy ez utóbbi nem lényeges információ?

2021. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!