Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mekkora az esélye, hogy...

Mekkora az esélye, hogy szepszist kapok egy gyógyszertől?

Figyelt kérdés
Vérnyomáscsökkentőtől.

2021. júl. 17. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi esélye.
2021. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ráírták, hogy nem is nagyon ritka, hanem simán ritka! 1 ember az 1000-ből!
2021. júl. 17. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanydon?
2021. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, az! Borzasztó, itt is találtam pont erről kérdéseket másoktól!
2021. júl. 17. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem elég furcsának hangzik. A szepszis nem más, mint vérmérgezés. Tudomásom szerint (de csak laikus vagyok) ezt vagy sérülés, vagy fertőzés váltja ki.
2021. júl. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ismeretlen mechanizmust pedzegetnek... vagy lehet egy olyan kis mindennapi sérülés, amitől lehetetlen szepszist kapni, de a gyógyszer fokozza a kockázatot?
2021. júl. 17. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Közben elolvastam a betegtájékoztatót, nem a ritka mellékhatások között van, hanem a nem ismert gyakoriságúak között, tehát valószínűleg a nagyon ritkánál is ritkább.

Úgy látom, hatással lehet a fehérvérsejtszámra, így fogékonyabb lehet az ember a fertőzésekre. És gondolom, ezek a fertőzések okozhatnak iszonyatosan ritkán szepszist.

Valószínűleg elvétve akadt pár eset, de olyan kevés, hogy abból nem tudták a gyakoriságot bekategorizálni.

2021. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A házipatikás betegtájékoztató a ritkába sorolja, néztem a webbetegest, az írja az ismeretlenhez.

Gyakran írják ezt a fajta gyógyszert fel? Sok ember szedi?

2021. júl. 17. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Elég gyakran írják fel, nekem egyből ezt írta fel, de kiderült hogy fehérköpeny hipertóniám van, meg pánikbeteg is vagyok, szóval nem szedem, mert otthon 110/70 nyugalombam.
2021. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!