Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vastag folyamatosan a...

Miért vastag folyamatosan a nyálkahártyám és köpdösöm, krákogom fel a ragacsos váladékot, amiben néha feketés szösz szerű darabok vannak?

Figyelt kérdés
Hónapok óta naponta többször krákognom kell, mert úgy érzem tele a torkom váladékkal és ki kell köpnöm. Ha nagy nehezen "felszívom" és kijön, akkor vagy teljesen átlátszó vagy van benne halvány feketés színű zavaros ragacs. Voltam fül-orr-gégészeten, mellkas röntgenen, légzésfunkciós vizsgálaton a pulmonológián, egy rossz fogam miatt volt antibiotikum kúrám de ez nem múlik el, a vizsgálatok pedig negatívak. Nem dohányzom nem is dohányoztam, nem hiszem, hogy nagyon szennyezett levegőjű környéken élnék, nem dolgozom vegyszerekkel. Nem értem mitől van ez és az orvosok sem tudják. :(

2021. júl. 20. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

A tej pl tud nyakositani.

Próbáld meg elhagyni és utána meglátod hogy használ-e vagy sem.

2021. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is volt ilyen!

Nagy nehezen végigjartam én is a hadak útját, minden vizsgálaton voltam már. De nekem más tüneteket is csinált.

Már kardiológiai problémáim is voltak, de a szívemmel nem volt gond.

Egy erős gluténérzékenység miatti, állandó gyomorhurut, és vékonybélgyulladas volt a ludas.

Nekem sokat segített a természetgyógyaszom (akihez a sok sok felesleges orvosi kor uta a jutottam el, és ő tudta azonnal megállapítani a bajom)

Meg mellette életmódot váltottam és rendszeresen használok olyan étrendkiegészítőt amik segítik a normál belflórámat rendben tartani, illetve megfelelő rost és vitamin van bennük!

Azóta full tünetmentes vagyok! 😊

2021. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ha valakinek van még hasonló tapasztalata, azt szívesen elolvasnám.


Szerintetek érdemes lenne csináltatni egy teljes allergia laborvizsgálatot? (Ételek,pollenek)

2021. júl. 20. 15:37
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia. A férjemnek pont ugyanezek e tünetei. Kivizsgálás szintén volt. Kb az volt a vége hogy ez van szokja meg. A háziorvos köptetőt se hajlandó felírni, azt mondja vegyünk vény nélkülit.


De ugye nagyon zavaró és kellemetlen is egyben. Főleg hogy neki alig és ritkán és nagy nehezen jön fel……

2021. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem már gimiben ilyen volt (28 éves vagyok), sőt, valamilyen szinten már általános iskolában is.

Refluxra gondoltak az orvosok?


Nekem elvileg amiatt van, eddig nem kezeltettem, többek között azért, mert nulla vizsgálattal írták is fel a gyógyszert, persze 0 életmódbeli, étrendbeli tanáccsal és ez a tizenéves énemnek nem tetszett.

Most magánorvos lehet megtükrözi a gyomromat. Nyilván félek tőle, de így látnák, mégis mi bajom.


Fül-orr-gégész anno nekem se mondott semmit, illetve Salvussal öblítgettem, ez tetszett neki.

Most tengervizes orrspray-t használok. (Ez a kettő nem okoz függőséget a nyálkahártyának)



Plusz olvastam azt is, hogy légszennyezettség, száraz levegő és ezer más okozhat krónikus garatgyulladást, ilyeneket.

Én párásítok is otthon, eukaliptuszt párologtatok olykor.

2021. júl. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is refluxot mondtak először, de a gyógyszer nem segített.

Ezért tovább mentem alter irányba, mert nem voltam hajlandó 30 évesen tucat gyógyszert szedni, ráadásul nem segített semmit.


Ott mondták hogy nem hogy sok a savam, hanem kevés, plusz ugye gluténérzékenység és a gyulladások.


Életmódváltással gyorsan helyre lehet hozni.

Nem kell gyógyszer.

Máskülönben a lakosság nagy része glutén és tejérzékeny, csak rejtve marad. Hosszútávon ezek okoznak emésztőrendszeri daganatos megbetegedéseket!!!


Második voltam!

2021. júl. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Amióta pedig meggyógyultam foglalkozom ezekkel a dolgokkal, és személyre szabható kúrákat állítok össze!


Ha érdekel keress meg, állapotfelmérésre is szivesen elviszlek! 😊


Szintén második voltam.

2021. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kérdező, a gyomor irányába mindenképp érdemes elindulni!!


2-6-7!


Az a baj, hogy én ezekben sem teljesen bízom, mert nem kutatták eléggé, nincs eléggé alátámasztva.

Ugyanakkor a "nyugati" gyógyászatban sem bízom. 17-18 éves koromban azonnal felírtak antihisztamint az orrmelléküregeim váladékosságára, elküldtek allergiavizsgálatra, hogy előtte 1-2 nappal ne szedjem a gyógyszert. Ott persze le..tak illetve ki tudja, a vizsgálat negatívsága igazi-e így. Majd tüdőgyógyászat, ő adott szteroidos belégzőt az akkori elhúzódó köhögésem miatt, ezzel nincs is gond, segített is. Majd ennyi és refluxra protonpumpa-gátló, nulla életmódi tanáccsal. Ekkor váltottam felnőtt háziorvosra és kifejeztetten ezért. Ő kb. a nyelvem alapján és az alapján, hogy szóban elmondtam, hogy krákogok, váladékos vagyok, dupla dózisú protonpumpa-gátlót írt szintén nulla életmódbeli tanáccsal.


Jó lenne valami arany középút.

2021. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekem is írtak már fel refluxra gyógyszert (Pantoprasol Sandoz) de nem lett jobb tőle... és Symbicortot is kaptam hátha asztma okozza de az sem.
2021. júl. 21. 06:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező: a férjemnek is, refluxra, allergiára…. Semmit nem segit
2021. júl. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!