Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az oltottak, vagy az oltatlano...

Az oltottak, vagy az oltatlanok hordanak önszántukból maszkot?

Figyelt kérdés
Még mindig meglepően sok emberen látok maszkot, de nem értem, miért hordja akár az egyik, akár a másik csoport. Aki beoltatta magát, az védett. Aki nem oltatta be magát, az meg nem fél a vírustól. Egyik esetben sem értem a maszkot.

2021. aug. 4. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

Az oltottak sem védettek ez már 100 ezerszer le lett írva, ugyanúgy elkaphatják, mint az oltatlanok.

Én nem oltatom be magam, mert az oltástól jobban félek, mint a vírustól, de ettől még nem akarok beteg lenni...

2021. aug. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Az hord maszkot aki akar, oltási státusztól függetlenül.

Amúgy az oltottak is elkaphatják a vakcina nem a vírustól véd, hanem a haláltól.

2021. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Már azt rosszul látod, hogy ki hogy gondolkodik, például attól még mert valaki nem oltatja be magát nem biztos, hogy nem fél a vírustól, csak mondjuk ugyanannyira fél az oltástól is. A másik amit már írtak előttem is, hogy az oltottak sem feltétlenül 100%-ban védettek attól, hogy minden tünet nélkül legyenek túl a betegségen, ha esetleg mégis elkapnák. Persze valószínűbb, hogy észre sem veszik ha találkoznak a vírussal, de benne van az is, hogy akár lázas betegek lesznek tőle pár napig. A delta variáns ellen pedig minden oltás kicsit kevésbé hatásos, van, akinek meg már eltelt annyi idő a 2. oltása után, hogy amiatt is szignifikánsan csökkenhetett a védettsége. Aztán ott van az is, hogy bár sokkal kevésbé, de tovább adhatják a vírust másoknak, akár oltatlan veszélyeztetetteknek, akiknek akár az életébe kerülhet. Én meg személy szerint azért is hordom sok emberrel zsúfolt zárt tereken, mert más cseppfertőzéssel terjedő betegséget sem szeretnék elkapni. Évekkel korábban is örültem volna néha influenza időszakban, ha itt is bevett szokás lett volna a maszkhordás, mint ázsiában, most hogy kicsit kevésbé néznek hülyének miatta nyugodtabban viselem:D Engem nem is zavar a maszk, szóval miért ne? Hátránya igazából nincs számomra, előnye viszont van, jobb biztosabbra menni.
2021. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Inkább az oltottak hordják. A sok rettegő hipochonder, aki elhisz mindent, ezért oltat, és maszkol mert azt hiszi, hogy az megvédi. Az oltatlanok többsége eddig se vette komolyan, nem is nagyon hordta a szájkosarat, csak akkor amikor nagyon kötelező volt.
2021. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is inkább az oltottak hordják. Bár szerintem eléggé elmászott a kockázatvállalás. Mert ugye azzal jönnek, hogy hát LEHET, hogy elkapják ők is és LEHET, hogy tüneteik is lesznek. Ezzel az erővel a zebrán sem kellene átmenni, mert LEHET, hogy el fogja üti őket egy autó.
2021. aug. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Oltatlan vagyok. Csak akkor hordom, ha kötelező. Pl. szakrendelésre járok, ott most is hordani kell.


Nem azzal van a gond, ha valaki hordja, hanem azzal, hogy fél, felveszi, mégis helytelenül van rajta! Annak semmi értelme...

2021. aug. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Az oltottak egy szűk rettegő csoportja hordja már csak.

Egyébként ugysem ér semmit, de a lelküknek ez kell.

2021. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Azok, akik már várják a harmadik oltást. De sajnos itt a lambda variáns, ami rezisztens a vakcinára, úgy tűnik. Akkor most mi lesz? Izraelben kb minden felnőtt oltva van pfizerrel, azt mégis zárni akarnak, mert terjed. Akkor most mégse jó? Pedig mindenhol azt mondták, hogy csak az oltással kapjuk vissza a régi életünket. Itt, nálunk is be van már oltva kb 6 millió ember, nagyjából. Mégis jön a 4.hullám. Persze majd csak szeptemberben.
2021. aug. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
9-es,nem fog😂 mert kamu.
2021. aug. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én például azért hordom mert nagyon félek. Másrészt beadatom magamnak a harmadikat is mert mondta a tévé hogy a migránsok és a külföldön nyaraló gazdagabbak behozták a delta mutánst és nem akarok meghalni. Tehát jobb félni mint meghalni. Inkább a félelemmel mint a halállal, vagyis jobb félni mint vírusba meghalni.
2021. aug. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!