Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy élték meg azok a kölzötés...

Hogy élték meg azok a kölzötést akik önszántukból hagyták el a szülőhelyüket és elköltöztek egy másik viszonylag távolabbi városba?

Figyelt kérdés

Nyáron fogom én is meglépni ezt. Elsődleges célom a komfortzónám elhagyása, illetve új ismeretségi kör kiépítése illetve új munkahely keresése. Természetesen az önállósodás is célom,23 éves vagyok.


Emelett az is érdekel, hogy honnan(megye is elég akár) hova költöztetek?


Köszi előre minden választ!



2021. márc. 30. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tervezem mint te, én Debrecenből fogok Budapestre költözni, már nagyon várom. Sok sikert neked!
2021. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
100%

Boldogan. Kisiskolás korom óta az tartotta bennem a lelket, hogy egyszer majd elköltözhetek. Utáltam ott lakni.

(Szabolcs megyei, határ menti kisvárosból költöztem Debrecenbe)

2021. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es: Akkor egy cipőben járunk,én is Bp-re szándékozom menni, csak én a déli határ mellől. Sok sikert neked is!


2-es: Örülök ha neked pozitív élmény volt. Biztos nagy változás lehet egy kisvárosból Debrecenbe költözni.

2021. márc. 30. 20:54
 4/11 Metionin ***** válasza:
100%
Valóban nagy volt, érdekes volt hogy itt este sem kell sötétben mászkálni mert annyira ki van világítva minden :D és tetszik hogy a kutyát sem érdekli hogy ki vagyok, hogy nézek ki, miért épp laktózmentes tejet veszek a boltban stb. A kisvárosban ez nagyon zavart. Viszont véglegesen letelepedni a főváros mellett szeretnék valamilyen kisebb településen, ahol közel vannak a hegyek. Budapesten sokkal több munkalehetőségem lenne és szeretek túrázni is, szóval ha befejeztem a doktorimat, költözök.
2021. márc. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhelyről Észak-Amerika költöztem 19 évesen. Előtte egy hetet se voltam távol egyhuzamban a szülői háztól.

Nem kell túlaggódni, ez az élet rendje.

2021. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4#: Szerintem is hatalmas előny,hogy ki tudsz úgy menni a városba,hogy nem kell minden áron ismerőssel összefutnod meg stb... :D Akkor még lehet veled is összefutok Bp-n :)


5# Ez sem kis lépés :D Parázni nem parázom inkááb izgatott vagyok és várom.

2021. márc. 30. 21:04
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Boldogan, erre készültem gyermekkorom óta. Amúgy az mi hogy elhagyod a komfortzónádat? Direkt szopatni akarod magad, vagy mit jelent?
2021. márc. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7# Számomra azt jelenti, hogy tapasztalatokat és élményeket szerzek. Valószínűleg igen az elején szokatlan lesz és kényelmetlenebb,mint a megszokott otthoni légkör,úgyhogy a szavaiddal élve lehet mondani,hogy szopatom magam. Mégis azt gondolom, hogy hosszú távra tekintve van értelme és hozzá segíthet,hogy a későbbiekben boldog és kiegyensúlyozott életben legyen részem. (nem azt mondom,hogy feltétele ez a harmonikus életnek) Mellesleg ez a saját álláspontom.
2021. márc. 30. 22:02
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország egyik legnagyobb (és legjobb) városát hagytam ott, egyszerűen a pénz miatt. Itt nem hogy kevés lehetőség volt (2010-es évek eleje) hanem semmilyen.

Ezzel együtt lelkes voltam. Egy nagy felfedezésként tekintettem az új város megismerésére!

Volt egy-egy nagy negatívum és pozitívum: a rossz, hogy akivel mentem és aki az ötletet adta, kevésbe volt lelkes. Ahogy téged, őt is foglalkoztatta a "szülői ház elhagyása" stb., engem meg egy kicsit se, én itthon is úgy éltem már mintha más városban élnék, tök önállóan, sokat utaztam, hónapokat máshol voltam stb... nagyon sajnáltam őt de ezen nem tudtam segíteni és úgy lehúzott hogy évekig tartott ebből kimászni. Mire "megtanultuk" Budapestet, már én untam, ő élvezte...

A jó: olyan helyen laktunk amit kezdettől fogva imádtunk. Igazából azokba a városrészekbe bármikor visszatérnék egy pár évre (hosszabb időre nem, mert nem kivitelezhetőek Bp-n és környékén a terveim.) Sokan egy masszaként tekintenek Budapestre ami óriási hülyeség. Jellemzően a vidéki eredetűek akik órákat utaznak a melóba aztán szentségelnek. Megér egy kis pénzt jó környékeken lakni... a másik meg, hogy több tucatnyi város az, összegyúrva. Ha teheted,, járj be minél többet és válassz!

Summa summarum: lokáció és útitársak, a 2 legontosabb dolog.

Az se egy rossz tipp ha kitűzöl mondjuk 1 vagy 2 évet és ezt tartod is. Ne hagyd, hogy beszippantson, inkább te szippantsd be belőle - de csak azt, ami neked is hasznos :)

2021. márc. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bp mellőli városból Zürich melletti városba :D


Teljesen okés, kezdetben nehezebb volt átállni, az ügyeket intézni, viszont igazából pikkpakk ment ez a része (összvissz 15 percet tartózkodtam a városházán, azalatt mindent elmondtak és el is indították a permit-kérelmet).


A tisztaság, alap udvariasság miatt szinte rögtön szimpatikus volt az egész, nem éreztem azt, hogy "Auslander" vagyok (míg otthon kb már hazaáruló is lettem többek szemében, LOL).

A nyelvvel adódtak problémák, mert természetesen a helyi dialektust nem beszéltem (még most is csak megértem, de kiejteni nem tudom :D), a Hochdeutschot meg ők utálják :D, így főleg angolul kommunikáltunk mindenütt.


De én már annyi helyen laktam, hogy nem okozott akkora problémát országot váltani, mivel egy sokkal élhetőbb helyen lakok most.


32n

2021. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!