Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Strand mennyire veszélyes...

Strand mennyire veszélyes fertőzések szempontjából?(bőrbetegség,gomba)

Figyelt kérdés
Félek elmenni a fertőzés veszélye miatt

2021. aug. 15. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szervezettől is függ.

Én lassan 30 éves vagyok és még soha nem voltam herpeszes, gombás fertőzésem sem volt soha, sőt felfázva sem voltam.

Sosem figyeltem oda ilyen dolgokra.

Egy jó barátom meg egyik ilyen problémából esik át a másikba.

Ha fogékony rá a szervezeted úgy is elkapod.

2021. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendben van az immunrendszered, nem kell félni. Ne legyen seb a testeden, tehát nem gyógyult sebbel ne menj. Fürdés után tusolj le, a parton használj papucsot, mindig cseréld át a fürdőruhát szárazra. Evés előtt moss kezet. A medencék vizét klórozzák, az is csökkenti a fertőzésveszélyt. Természetes vizeknél érdemes utánanézni a vízminőségnek.
2021. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon érzékeny a bőröm,megcsip szúnyog közel 3 hétig ott a nyoma feldagad és nagyon viszket,vagy rendkivül hamar leégek napon,korpával is mindig küzdök fejbőrön,kifejezetten hajlamos vagyok pattanásra hátam sokszor csúnya tőle,néha arcom is.


Amúgy sose vagyok beteg de bőröm átkozott mindenre érzékeny

2021. aug. 15. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen kényes a bőröm, ráadásul még a szőrtelenítés is borzalmasan irritálja, tele vagyok sebekkel, pattanásokkal (hátamon is, arcomon is). De soha nem kaptam még el semmit se strandon, sem termálban. Ilyen típusú fertőzésekre egyáltalán nem vagyok hajlamos. Szóval nem függ össze a kettő. Szerintem menj és érezd jól magad, ne ezen stresszelj! 🙂
2021. aug. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!