Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehetne tenni ezzel a...

Mit lehetne tenni ezzel a gonddal?

Figyelt kérdés

Voltam magánlaborban speciális pajzsmirigy vérvételen, ahol több érték megfelelő volt (TSH, T3, T4), néhány érték viszont referenciaértéken kívül volt, egy nagyon kívül


Tireoidea peroxidáz elleni antitest (ATPO) 60 IU/mL alatt elfogadható


Az én ATPO értékem 1300 IU/mL fölötti, azaz sok autoantitestet termel a pajzsmirigyem (autoimmun pajzsmirigy betegség jele)


Tüneteim is vannak hozzá

A tüneteim inkább pajzsmirigy túlműködésre illenek, nem pedig alulműködésre, például

libido csökkenés

magasabb vérnyomás, sokkal magasabb pulzus

álmatlanság

nagyfokú melegintolerancia, csökkent meleg tűrés

nem túl meleg szobában (22-23 fok) is meleg és nagyon izzadékony bőr (főleg tenyéren és homlokon)

gyakori izomfájdalom (nyakon, háton, kézfejen és lábon)

gyakori izomremegés és izomrángás (háton, kézfejen és lábfejen)


A vizsgálataim és a tüneteim alapján tényleg autoimmun pajzsmirigy betegségem lehet/van?

Ha igen, mit kérjek a háziorvosomtól?

(például milyen vizsgálat, kezelés, kórházi beutaló, gyógyszerek)?


Előre is köszönöm a válaszokat


2021. aug. 15. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Tényleg jobban bízol az itteni válaszolókban, mint a háziorvosodban?

Vidd el neki a leletet, mondd el a panaszaidat, ő tudni fogja, hova küldjön tovább.

2021. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mert az én háziorvosomnál már korábban volt néhányszor olyan, hogy nem írta fel azt a gyógyszert, amit magán orvosok pl bőrgyógyász már felírt nekem, még recept alapján sem.

Azt mondta, ő azt nem szokta felírni, de felír nekem inkább enyhébb krémet.


Főleg azért teszem fel most ezt a kérdést, mert ha valaki hasonló gondokkal küzd(ött), például autoimmun pajzsmirigy betegség, arra bizots kért/kapott már valamilyen további vizsgálatot, kezelést, beutalót valahová, gyógyszert stb ami működött neki.


Én pedig ez alapján kérhetnék olyan vizsgálatot, kezelést, beutalót valahová, gyógyszert stb, ha a háziorvosom nem akarna magától olyat feliratni nekem.


Ezért kérnék először tanácsot itt, örülnék ha valaki tudna segíteni.

2021. aug. 15. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!