Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tegnap elkezdett fájni a jobb...

Tegnap elkezdett fájni a jobb oldali mandulám. Véres nyál mitől lehet?

Figyelt kérdés
Mára jobban fáj, nehezen nyelek, de semmi egyéb bajom nincs. Nem vagyok lázas, nem rossz a közérzetem, nem köhögök. Megnéztem a tükörben, van mögötte valami fehér. A neten néztem képen, elvileg mandulakő. Este kicsit vérízű volt a szám és picit elszínezte a nyálam (nem nagyon). Nem szoktam beteg lenni, és azt sem tudom most mitől alakulhatott ki. Volt már valaki így, mitől volt véres a nyál? Mivel nem köhögök, ezért gondolom a mandulám az oka, nem a tüdőm.
2021. aug. 18. 23:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak akkor fáj, ha nyelek.
2021. aug. 18. 23:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan, hogy mandulakőtől begyulladt a mandulám, Strepsilt szopogattam 2 napig meg langyos sós vízzel gargalizáltam (segít elvileg lebontani a mandulakövet vagy valami ilyesmi) és elmúlt. Viszont az, hogy véres a nyálad, az kissé para. Nagyon sok mandulakő lehet ott amúgy, az, hogy te csak egyet látsz, nem jelenti azt, hogy nincs ott több. Sós vízzel szerintem mindenképp gargalizálj étkezések után (+fogmosás), Tantum Verde vagy Strepsils is mehet, ezek fertőtlenítenek, de a véres nyál miatt én azért becsekkolnék egy dokinál ha nem múlik el.
2021. aug. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy azóta nem volt, csak akkor volt épp csak kicsit halványan, előtte nemsokkal épp sós vízzel öblögettem.
2021. aug. 19. 07:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Kovid
2021. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4. nyilván😂😂
2021. aug. 19. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!