Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy sikerült ilyen haszontala...

Hogy sikerült ilyen haszontalan vakcinákat összehozni?

Figyelt kérdés

Látható módon a járványhelyzet romlik minden országban és még csak nyár van! Mi lesz télen?


Nagyon gagyik ezek a vakcinák?


2021. aug. 19. 12:35
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
48%

#29:

Állítja, és ha tévednek? :D Nem kell mindent elsőre elhinni, a tudomány pont olyan, hogy valamit felfedeznek/feltételeznek (hipotéziseket állítanak fel), megpróbálják bebizonyítani/alátámasztani illetve jobb esetben cáfolni is. Aztán van, hogy a cáfolat nyer tanúbizonyságot csak ahhoz évek, évtizedek (néha több is) kell.


#30: Valamelyik másik hasonszőrű poszt alatt hordtad össze ezeket a majdnem propagandának is beillő szövegeket, ott (is) beszéltünk többen is, azt hittem, hogy abból azért tanultál valamit és nem csak nyomatod ugyanazt újra és újra (függetlenül a logikai, értelmi és igazságtartalomtól).

2021. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 krwkco ***** válasza:
32%

#31

"Aztán van, hogy a cáfolat nyer tanúbizonyságot csak ahhoz évek, évtizedek (néha több is) kell."

A SARS-2 vírus és a COVID kutatása a tudomány nagyon forró területe. Ez abból is látszik, hogy a világ több helyén szekvenálták a vírus genomját és több tucat kutatólaborban vizsgálták a hatásmechanizmusát a gyógyszerfejlesztés támogatására. Ha valaki felfedez valamit és publikálja, a többiek azonnal megpróbálják reprodukálni és továbbfejleszteni vagy megcáfolni. És ezeket leközölni. Nem évek, évtizedek alatt történik ez most, hanem inkább egy-két vagy néhány hónap alatt.

2021. aug. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 krwkco ***** válasza:
24%

#31

"azt hittem, hogy abból azért tanultál valamit"

Nem volt miből tanulni.

Sem akkor sem most nem áll semmi bizonyíték a szavaid mögött. Én, ha a hozzászólásaimban állítok valami tényadatot, szinte kivétel nélkül linket teszek mögé.

Te pl. ennél a kérdésnél tudsz akár egyetlen hozzászólásodra hivatkozni, ahol valami bizonyítékkal, mértékadó linkkel támasztottad alá az állításodat? Vagy "hasonszőrű poszt"-ban, amire hivatkozol?

2021. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 krwkco ***** válasza:
40%

jav.

Vagy a "hasonszőrű poszt"-ban, amire hivatkozol?

2021. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
50%

#32:

Nem erre gondoltam, hanem a vakcinák mellékhatásaira. Nem véletlenül szükséges bizonyos mértékű időintervallum ahhoz, hogy egy vakcina az első prototípustól eljusson egészen az engedélyeztetésig. Most ott tartunk, hogy a Pfizer elvileg az Egyesült Államokban hamarosan megkaphatja az engedélyt és nem kísérleti stádiumú vakcina lesz többé...

Értem én, hogy van az a pénz...de van, amit nem lehet megvenni pénzzel. Ez tipikusan az az eset, hogy a vakcina élettani hatását, beleértve a mellékhatásait, nem fogod tudni megmondani 1-1.5 év alatt attól függetlenül, hogy több pénzt öltek bele, mint bármikor, bármibe lassan. Itt egyszerűen az idő és a sok "kísérleti" alany fogja igazolni jó pár év múlva. Mindegy, hogy mit kutatnak és bizonygatnak, az emberi szervezet nagyon erős és egyben törékeny, szerteágazó. Ahány ember, annyi féle, persze a fő "szál" hasonló. Szóval bárki állít bármit is vagy hazudik, vagy feltételezi és majd hátha bejön. Nem egy fekete-fehér játék ez, sőt igazából nem is játék. Emberéletekről van szó, helyes döntés sajnos ténylegesen nincs is. A covid sem elhanyagolandó, egészen pontosan a szövődményei de azt inkább "utólag" kellene tudni kezelni, korrigálni vagy súlyos esetben a fertőzéskor. Ellenben a vakcinák mellékhatásai sem elhanyagolhatóak akármennyire palástolják őket.

Ezért is mondtam, hogy én nem vagyok oltásellenes alapvetően de ezekben a vakcinákban egyáltalán nem bízom. Viszont nem fogok rettegésben élni egy vírus miatt sem, főleg ha a hírneve megelőzi a súlyosságát (kihangsúlyoznám, hogy természetesen nem elhanyagolható)!


Ergo, ha választanom kellene, akkor maradok a természetes immunizációnál, már ha elkapom a vírust egyáltalán valamikor is (nem feltétlenül szeretném de ahogy említettem, nem fogok bezárkózni és "rettegni").

2021. aug. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#33:


Milyen linkeket szeretnél? Ezerszer elmondtam, hogy amit látok és megbízhatónak tartható forrásból tudok, azokat veszem részben számításul, azon felül pedig meghallgatom és megnézem mindkét oldal (oltott és oltatlan) híreit, eseményeit.

Nem elég bizonyíték például az, hogy lassan n+1 oltás kell egy olyan vírus ellen, amelyet lassan évenként felbukkanó, az influenzához hasonlóvá fognak avanzsálni?


Szóval az "állításaim" a való életből merített, átélt, tapasztalt vakcina mellékhatások által elszenvedett emberek beszámolói (nem facebook-os random ember meg ilyesmi, hanem akiket ismerek). De ha megnyugtat akkor keresek valami random facebook-os posztot vagy csoportot, amiben ilyesmit tárgyalnak (nem vagyok semmilyenben benne egyébként, nem facebook-ról tájékozódom). :D

Ezért is mondtam, ne mindig arra alapozz, amit olvasol, mert még a legjobb szándék mögött is állhat tévedés. A nem jó szándék mögött meg ne is boncolgassuk mik állhatnak (és nem, még mindig nem vagyok "konteós", nem hiszek Bill Gates, chip-es akármicsodákban).

2021. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 krwkco ***** válasza:
54%

#35

"Nem erre gondoltam, hanem a vakcinák mellékhatásaira."

A vakcinák mellékhatásait is folyamatosan figyelik. Az oltás utáni megbetegedéseket egy közös adatállományba jelentik az orvosok, anélkül, hogy az oltással való összefüggést vizsgálnák. Az AstraZeneca és a Pfizer esetében is láttuk, hogy azonnal elkezdték vizsgálni, hogy az oltás megnövelte-e az adott betegség gyakoriságát, illetve látnak-e ok-okozati összefüggést.

Pl. "Very unusual blood clots

1 in 100,000 people aged 50 and over

1 in 50,000 people aged 18 to 49

1 in 5 people who develop this condition may die."

[link]

[link]


Nincs olyan más gyógyszer, aminek a mellékhatásait ilyen intenzitással ellenőriznék. Az időnek valóban lehet szerepe, de az hogy az oltás hatóanyagai rövid idő alatt kiürülnek és utána csak olyan immunreakciók maradnak meg, amik a vírusfertőzés túlélése esetén is meglennének - eléggé biztató.


És az oltás kockázatait a vírus "mellékhatásaival" összehasonlítva kell mérlegelni. Emlékszel még, hogy amikor nem voltak oltások és nem voltak korlátozások, mik történtek az egyes országokban? És még jó darabig a korlátozások bevezetése után is? Erre nem keresek linket, ez eléggé közismert. Már annak aki nem gondolja, hogy a világ minden országában hazudnak az orvosok, az újságírók és az összes média.

2021. aug. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 krwkco ***** válasza:
50%

#36

"Milyen linkeket szeretnél? Ezerszer elmondtam, hogy amit látok és megbízhatónak tartható forrásból tudok, azokat veszem részben számításul..."

Nevetséges, hogy a saját szűk körből vett információidra akarsz hagyatkozni. Hány emberrel beszéltél személyesen az oltásáról? Hánynak tapasztalt olyan mellékhatása ami összemérhető a COVID súlyos eseteivel?

Korábban írtam, hogy a phase 3 vizsgálatban 40-40 ezer embert követtek nyomon az oltás után. Orvosok, megfelelő tudással és műszerezettséggel.


"...azon felül pedig meghallgatom és megnézem mindkét oldal (oltott és oltatlan) híreit, eseményeit." Ha léteznek ilyen hírek (megfelelő kutásokkal forrásként), amik a Te állításaidat igazolják, akkor ezeket kellene megadni, nyomonkövethetően. Azaz linkkel.


"Ezért is mondtam, ne mindig arra alapozz, amit olvasol..."

Milyen dolog van még amiben nem arra alapozol, amit olvastál, TV-ben láttál, stb? Jártál már az űrben? Láttad a föld görbületét? Láttál már vírust, atomot molekulát? Szerinted létezik az Antarktisz, a Mont Everest, a Marianna-árok? Megtörtént az első világháború?


Ezekre a kérdésekre mind a másoktól szerzett információk adnak választ. És ha több forrás egybehangzóan állítja ezt, olyanoktól eredve, akik tényleg képesek voltak meggyőzödni ennek az igazságáról, akkor ezt kritikusan értékeljük és valós információnak tekintjük. Milyen szellemi szint marad annak az embernek, aki mindezeket elveti?

2021. aug. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 krwkco ***** válasza:
49%

#21 #35

38-as hozzászólásom a módszeredet, a metodikát bírálja.

Bár nem sok kedvem van falra hányni a borsót, de ha gondolod azt is leírhatom (hivatkozásokkal a publikált vagy idézett adatgyüjtésekre, kutatásokra), hogy a fenti két hozzászólásban hol tévedsz a tényeket és következtetéseket illetően.

Bár nem hiszem, hogy van értelme. Miután általad még a témától is "el vagyok tiltva". Nevetséges! Ha használnám ezt a szót, azt mondanám, hogy röhejes.

2021. aug. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

#37:

"A vakcinák mellékhatásait is folyamatosan figyelik. Az oltás utáni megbetegedéseket egy közös adatállományba jelentik az orvosok, anélkül, hogy az oltással való összefüggést vizsgálnák."


Igen, biztosan csak sokat fel sem jegyeznek, mert nem megy vissza az orvoshoz az oltott vagy nem a vakcina mellékhatásának tudják be (vagy egyszerűen a házi orvos nem jelenti be, mert többletmunka).

Pont emiatt nem is lehet statisztikát sem készíteni, legalább is megbízhatót nem. Valamint én ilyenekről publikosat nem is láttam (mondjuk érthető, elvenné még több ember kedvét az oltástól).



"Az időnek valóban lehet szerepe, de az hogy az oltás hatóanyagai rövid idő alatt kiürülnek és utána csak olyan immunreakciók maradnak meg, amik a vírusfertőzés túlélése esetén is meglennének - eléggé biztató."


Az időnek fontos szerepe van, nem lehet pénzzel kiváltani. Legalább is a mellékhatások tekintetében biztosan nem. Az immunreakció, hívjuk annak akkor a vakcina mellékhatásait. Igen, maga az oltóanyag kiürül viszonylag hamar de amit triggerel a szervezetben (immunreakció) az a nem mindegy. Én azért covidból felgyógyultak között nem találkoztam még vérrögképződést elszenvedtel (nem is hallottam), menstruációs zavarokkal vagy meddősséggel küzdőt sem (ellenben a vakcinák esetében a meddőség is kérdéses, negatív értelemben).


"És az oltás kockázatait a vírus "mellékhatásaival" összehasonlítva kell mérlegelni. Emlékszel még, hogy amikor nem voltak oltások és nem voltak korlátozások, mik történtek az egyes országokban? "


Az oltás és a vírus mellékhatásai esetében mindkettő nem elhanyagolhatónak mondható. És itt jön pont képbe, amiért nem oltatok: ahogyan én látom és tapasztalom lehet, hogy a covid utáni mellékhatás valamivel valószínűbb de a legtöbb esetben nem tartós és nem súlyos, ellenben a vakcináéval, ahol azért vannak elég meredek mellékhatások (oké, persze tudom, majd mondjátok rá, hogy nem a vakcina okozza, mindet be lehet magyarázni...).


Egyébként ott van Tanzánia. Elutasította az oltást, most már elkezdtek oltatni de nézd meg a statisztikáit: (Google keresés - angolul)

"Összes beadott dózis száma 219 E

Teljeskörűen beoltott emberek 219 E

Teljeskörűen beoltottak százalékos aránya 0,4%"


"Coronavirus Cases:

1,367

Deaths:

50

Recovered:

183"

Esetszámok: [link]


Teljes népesség: ~58 millió fő.


És nem az egyetlen ország, aki így járt el. Szóval a mindent bezárunk, maszkolunk sem megoldás (egyébként én egyetértek alapvetően ezekkel, engem nem feltétlenül zavar a korlátozás), a diszkriminálás viszont egyenesen undorító, főleg ami itthon megy (lásd: "védettségi igazolvány" -> diszkriminációs kártya).


#38:

"Nevetséges, hogy a saját szűk körből vett információidra akarsz hagyatkozni. Hány emberrel beszéltél személyesen az oltásáról? Hánynak tapasztalt olyan mellékhatása ami összemérhető a COVID súlyos eseteivel?"


Igen, mert ezekben bízom, másban amit csak leírva látok vagy hallok, fenntartással kezelem. Beszéltem sok emberrel és akikkel beszéltem vagy hallottam, többen szenvedtek/szenvednek a vakcinák által valamilyen mellékhatásban, mint a covid-éban. Covid-ban elhunyt vagy valamilyen poszt-covid-ban szenvedőről alig tudok, és azért a statisztika sem mutatja annyira ezt. Úgyhogy engem az tud meggyőzni, amit látok vagy megbízható forrásból hallok (propaganda szövegek hidegen hagynak, a "szakemberek"-től hányingerem van).


"Milyen dolog van még amiben nem arra alapozol, amit olvastál, TV-ben láttál, stb? Jártál már az űrben? Láttad a föld görbületét? Láttál már vírust, atomot molekulát? Szerinted létezik az Antarktisz, a Mont Everest, a Marianna-árok? Megtörtént az első világháború?"


Azért ne vonjunk már párhuzamot olyanok között, hogy egy, az életre veszélyt jelentő "tudományos" felfedezés és "érdekesség" kategóriába sorolandó tudományos felfedezés. Egyébként is mondtam, hogy természettudományi szakra jártam és msc diplomával végeztem, nem voltam sosem a tudomány ellen, de a covid vakcinákban nem bízom. De tudom, mindig mindenre bólogatni kellene és elfogadni egyből, nem is szabad megkérdőjelezni, még akkor sem, ha a saját tapasztalat nem azt mutatja. Tipikusan az az eset, hogy "minek hiszel jobban, a saját szemednek vagy nekem?" - értsd: látom mi a szitu az ismeretségemben meg azért a nagyvilágban is zajló eseményekről vs. "szakemberek" "statisztikákat" készítve propagálják az oltást (mellékhatásokat véletlenül sem említve nagyjából).



"Bár nem hiszem, hogy van értelme. Miután általad még a témától is "el vagyok tiltva". Nevetséges! Ha használnám ezt a szót, azt mondanám, hogy röhejes."


Nem tiltottalak el, nem is tudnálak (lol). Csak gondoltam, mivel értelmesnek tűntél és lehet vitatkozni veled, akkor fel tudod fogni az oltás ellen felszólalók indokait is (persze azokat, amelyek nem ilyen hatalmas nagy konteók). Csak hát elkezdted nyomatni azt, amit mindenki, linkelgeted nekem itt az oltást, közben az árnyoldalait nem is veszed figyelembe. Igen, így valóban ahogy mondod, röhejes. Én az oltás pozitív és negatív oldalait is figyelembe veszem (egyébként nagyjából az életben bármilyen döntés esetében is ezek szerint járok el), ezek alapján mérlegelve nem kérem az oltást.


Ja és linkeltem most neked forrást is, mert annyira szereted, hogy mindenképp valamivel alá is legyen támasztva. És bocs, a saját tapasztalatokról nem tudok linkelni, azon emberek neveit és elérhetőségeit nem fogom megosztani. :D

2021. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!