Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID oltás ellenére kapta el...

COVID oltás ellenére kapta el mégis valaki a koronavírust? Ismersz ilyet, aki oltás után lett COVID-os?

Figyelt kérdés

Figyelem, ez most komoly kérdés, tehát komoly válaszokat várok. Tudsz olyan személyről a környezetedben, aki beoltva lett Covidos?

- Hanyadik oltás után kapta el és mennyi idővel?

- Melyik vakcinát vette fel? (ugye a kínairól mondták hogy nem véd)

- Beoltottan COVID-osként milyen tűnetei voltak, és meddig tartottak? Pontosabban érvényesült-e az a modell, hogy oltottként enyhe tűnetekkel átesik rajta valaki?


Köszönöm!



2021. aug. 24. 15:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Szia én egy pár hete voltam covidos, itthoni antigén gyorstesztem pozitív lett. Orrfolyás, nagyon enyhe torokfájásom volt kb 2 nap alatt el is múlt. Pfizert kaptam
2021. aug. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Bocsi azt még kihagytam, hogy a szüleim és akikkel találkoztam azok közül sem kapta el senki tőlem , szóval valamennyire csak jó ez az oltás :)
2021. aug. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Nyaralás előtt a buszraszállás előtt kötelező volt antigén gyorsteszt, majd ha az pozitív, akkor megerősítésre kellett PCR teszt. 1 embernek lett pozitív, orosszal volt oltva. Gondolom nem lehetett durva tünet, hiszen fel sem tűnt neki.


Emellett még volt pár ismerősöm Pfizerrel oltva, akiknek ugyanolyan átlagos lefolyású volt a covid, mint anélkül. (Szag- és ízlelésvesztés, fejfájás, láz, kellemetlenségérzés.)

2021. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Igen. Egy párt ismerek. Már átestek rajta oltás előtt is, aztán a 2.Pfizer után kb.1 hónappal másodszor.(Az első covid után kb.4 hónappal.) Ugyanolyan tüneteik voltak, mint az elsőnél, csak gyorsabban lefutott.(Mindkettő tesztelt,igazolt fertőzés volt, nem csak kitalálták.)

Egy másik csak covid gyanús volt, 2.Pfizer után szintén egy hónappal. Róla még nem tudok írni semmit, mert folyamatban. A gyorsteszt negatív lett, a PCR-nak meg még nincs eredménye, szóval nem biztos, hogy az.

2021. aug. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem ismerek, de olyat se, aki oltás nélkül covidos. Még csak most tér vissza a vírus a nyaralásból.

Egyébként tekintve, hogy a delta átlagban csak allergiás tüneteket okoz oltatlanok esetében is, nem bizonyítható, hogy oltás nélkül komolyabb bajuk lett volna a deltával fertőzötteknek.

[link]

2021. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
A harmadik hullámban szinte csak az oltottak voltak covidosak, a mentősök csak őket hurcolászták és pozitívak lettek. A magyarázat, hogy már későn lettek oltva és még nem alakult ki a védettség. Én azért vagyok szkeptikus ezzel a magyarázattal mert ha ez igaz akkor is jobban el kellett volna oszlania az oltottak és az oltatlanok között a megbetegedésnek de ez nem így volt. A mentős szerint akit személyesen ismerek tehát nem a valakinek a valakije mondta, durván 80%-ra tehető az oltottak száma az egész hullámban tavasszal.
2021. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Az egyik kollégám aki be volt oltva kétszer is. Nagyon beteg lett tőle. Viszont nekünk semmi bajunk sincs, pedig a többség nincs beoltva.
2021. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
9%

#6 Mondjuk nekem több indok eszembe jut, hogy miért lehetett:

1. Jóformán amíg volt covid megbetegedés, addig az oltatlanok nem mehettek sehova, valószínűleg az oltottak (magamból és a családomból kiindulva), felelőtlenebbek voltak, mint előtte.

2. A nem oltakozók jelentős része vidéki (a legtöbben a baloldaliak közül vannak beoltva, aztán a fideszesek, aztán a jobbikosok), ha megnézed a szavazatok területi eloszlását, akkor az oltakozók többsége, valószínűleg városi/nagyvárosi, míg az oltatlanok többségben vannak a falvakban/kisvárosokban, ahol amíg nem kerül oda covid, sokkal kisebb a fertőzésveszélye, kevesebb a kontakt.

3. Lehet, hogy egy oltott személy, szívesebben rászánja az időt/pénzt, hogy letesztelje, hogy covidos-e, mint egy oltatlan, ha enyhék a tünetek.


De mondjuk a 80% így is elég durvának tűnik...

2021. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
8. Persze lehetségesek körülmények amik árnyalhatják a képet, jó érveket hoztál fel.
2021. aug. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%

"A harmadik hullámban szinte csak az oltottak voltak covidosak, a mentősök csak őket hurcolászták és pozitívak lettek"


Forrás: trust me bro.


Na, kb. ennyi hitele van a hozzászólásnak

2021. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!