Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagyon fáj a mandulám, mit...

Nagyon fáj a mandulám, mit csináljak??

Figyelt kérdés
Kedd reggel arra keltem hogy nagyon fájnak és van rajtuk egy fehér lepedék réteg. Felhívtam a dokit, aki telefonon keresztül felírt egy heti antibiotikumot, amit tegnap el is kezdtem. 3.éjszaka ez hogy alig alszok, de a mostani a legrosszabb, nagyon fájnak a manduláim, és már kicsit a fülembe is átsugárzik. Mellé 37.4-38 között ingadozik a testhőm. Panadolt szedek (az orvos azt mondta paracetamolt szedjek) minden lefekvés előtt beveszek egyet, de az éjszaka közepén is kénytelen vagyok, mert nagyon fájnak a manduláim. Próbáltam már mézet, sós vizes gargalizálást, Tantum Verde cukorkát, egyik se nagyon segített. Mit csináljak?

2021. szept. 2. 01:35
 1/7 A kérdező kommentje:
És nagyon fáj a torkom mikor nyelvek egyet.
2021. szept. 2. 01:37
 2/7 A kérdező kommentje:
*nyelek
2021. szept. 2. 01:37
 3/7 anonim válasza:

Én is mandula szenvedős vagyok. Nekem nagyon nagyon picit segített ha ettem magába fokhagymát. Viszont nekem alapból nagyobb mint egy átlag embernek úgyhogy rám nehezen segít bármi. Próbáld meg. Meg vörös hagymát kendővel vagy amivel tudod kösd át a nyakad. A kezeddel érzed kívül merre duzzadt ott legyen a hagyma.


Illetve akármilyen hihetetlen ha van pöttyös kendőd simán csak azzal is körbe tekerheted. Babos kendőnek nevezték nagyon nagyon régen az idősek ezt használták fájdalmakra. A rengések miatt segített nekik. Én hittem benne és kipróbáltam és tényleg segített. Valaki hülyeségnek tartja. Ha te is akkor az előző kettőt próbáld meg.

2021. szept. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Rezgések* mármint mindennek van ugye rezgése. A pöttyöknek is. De hinni is kell benne mert ha hülyeségnek tartod akkor nem fog lehet hatni.
2021. szept. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

"A rezgések miatt"

Vagy inkább azért, mert ettől a torkuknál egy kicsit megnőtt a hőmérséklet.

2021. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem így mondták. Hogy a rezgések miatt.
2021. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Használj valami torokfertőtlenítőt, ami kicsit érzéstelenít, zsibbaszt is, érdemes akár negrót venni, bármikor volt ilyen gyulladásom, segített, ha cukorkát szopogattam, egyébként pedig ki kell várni sajnos türelmesen, míg hat az antibiotikum. Van, hogy teljesen a kúra végére leszel jobban és szűnnek meg a panaszok. Komolyabb gyulladás esetén, akár kellhet plusz antibiotikum kúra.
2021. szept. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!