Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meg lehet allapitani valahogya...

Meg lehet allapitani valahogyan egy random emberrol, hogy van-e immunitasa a coviddal szemben?

Figyelt kérdés
Tehat nem tudjuk, kapott-e oltast vagy sem, igy meg lehet mondani rola?

2021. szept. 21. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ellenanyag teszttel.
2021. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Random emberrel még nem találkoztam soha. De ha jön velem szemben, rám mosolyog, szia, Random János vagyok, és nem vagyok immunis, akkor tudni fogom.


Komoly kérdésre, komoly válasz. Avagy bolond lyukból…

2021. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első! A kérdező szerintem szemrevételezésre gondol.
2021. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem ranezesre, hanem vmi teszttel. Koszi, #1.

Hogyan mukodik az ellenanyag teszt, mennyire bonyolult ezzel tesztelni, mennyi ido az eredmenyig?

2021. szept. 21. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, vérvétellel nézik meg. Az, hogy milyen gyorsan van kész, lehet kell pár nap, intézmény függő, nekem SOTE-n már aznap készen volt és meg tudtam nézni online az eeszt-n az eredményt.
2021. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt.
2021. szept. 21. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az immunitás annyit jelent, hogy a szervezetben vannak olyan anyagok, amelyek egy adott kórokozó szervezetben való megjelenését észlelik, és azt azonnal elpusztítani (szaporodását megakadályozni) képesek. Ezeket az anyagokat (ezek az ellenanyagok) a vérben ki lehet mutatni célzott laborvizsgálat során.
2021. szept. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ertem, koszonom.

Ez miert nem mukodik olyan formaban, mint a PCRteszt?

2021. szept. 22. 00:09
 9/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

A legújabb adatok szerint a Föld lakosságának kb. 20-30 %-a alapból immunis, valamikori korábbi más koronavírusos fertőzés révén.


Sajnos ennek kimutatása túl hosszadalmas és költséges ahhoz, hogy tömegesen lehessen alkalmazni.

Egyelőre.

2021. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!