Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem lehet, hogy az eddigi...

Nem lehet, hogy az eddigi védekezések miatt van most szokatlanul sok megfázásos megbetegedés?

Figyelt kérdés
Túlzásba vittük a fertőtlenítést, a maszkozást, a távolságtartást és a szervezetünk nem találkozott szokásos mértékben azokkal a kórokozókkal amikkel szokott. Úgymond az immunrendszer "ellustult" vagy ilyesmi. A jó immunrendszerhez a gyerekeknek is kell a megfwelelő mennyiségű kosz, így tartják. Attól lesz ellenálló a szervezet ha kap ezt azt nem attól ha búra alatt élünk.
2021. szept. 21. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Ha ez igaz lenne, akkor miért van az, hogy több mint 1.5 éve nem voltam beteg, amikor előtte átlagban 2 havonta elkaptam valami légúti fertőzést?
2021. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

1 detto.


Szerintem mostaninak egy része a delta, csak nem tesztelik le.

2021. szept. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a mostaninak egy része a delta, csak nem tesztelik le.


Én is nagyon enyhén voltam náthás párszor a maszkos időszak alatt és előtte legalább kéthavonta, úgy, ahogy az 1-es is.


Viszont én úgy tudom, hogy attól lehet hirtelen sok betegség, ha az immunrendszer egy ideig kevés kórokozóval találkozik, így kevesebb új kórokozó ellen van antitest és immunmemória.

Aki eljárt házibulikba a lezárások alatt, olyan munkája van, amit nem lehet home office-van végezni, esetleg a melóhelyen a durva hullámok alatt sem kellett maszk, annak a szervezete folyamatosan találkozott az újabb és újabb náthavírusokkal.

Aki home office-ban dolgozott és betartotta a korlátozásokat is, azoknak a szervezete kevesebb náthavírussal találkozott. Most viszont hirtelen sokféle új vírus van, ami sok az immunrendszer számára.

2021. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
2 vagyok és szerintem aki nem járt nagyon sokat közössegbe, valamennyire az is találkozott az új náthákkal, csak kis dózisban. De attól még lehet védett, hogy nem betegedett meg látványosan mert nem volt 8 órát összezárva, csak mondjuk 20 percet volt boltban.
2021. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez igaz. Viszont akkor szerény véleményem szerint nem lesz betegesebb most sem, mint máskor szokott ősszel, amikor hirtelen zárt helyre tömörülnek az emberek és keveset szellőztetnek az időjárás miatt, miközben odakint a párás, hűvös, kevésbé napsütéses idő kedvez a vírusrészecskék "életben maradásának".
2021. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
De. Sajnos pont így van, ahogy a kérdező leírta.
2021. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%
De, az az oka. Na meg eleve sok a tápos, 2 nap alatt képesek elkapni minden szart.
2021. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!