Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan aki megkapta mindkét...

Van olyan aki megkapta mindkét oltást, öreg vagy gyenge az immunrendszere, kontaktba került egy koronavírusos személlyel és nem történt ezután az oltottnak semmi baja?

Figyelt kérdés

Kérlek, ha nem hiszel az oltásba és/vagy nem oltatod magad, covid oltásellenes vagy: ne írj ide. Tiszteletben tartom azt is ha nem oltatod magad.

Jöhetnek olyan történetek ahol az oltás ellenére betegedtek meg emberek. Bár a számok azt mutatják, hogy hatásosak a vakcinák

Én tapasztalatokra és történetekre lennék kíváncsi.



2021. máj. 26. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Egy olyan esetet tudok, amikor az illető a második oltás után hónapokkal fertőződött meg. Tünetei lettek, rosszul érezte magát, de nem került kórházba.
2021. máj. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy hatásosak a vakcinák. Gyakorlatilag azt csinálják, hogy kopogtatnak az immunrendszered ajtaján, hogy itt vagyok, tessék elkezdeni antitestet gyártani. Lehet gyengített vírus, vagy a vírus valamely "test része" elleni támadásra (spike protein, nucleocapsid protein) készített vakcina. Mindegyik hatásos lehet, kivéve ha valakinek nagyon rossz, nem jól működő immunrendszere van. Nekik nem biztos, hogy tud a szervezetük megfelelő számú antitesttel reagálni. A legerősebb védelmet, az az immunrendszer adja, amely saját maga esik át a fertőzésen. Ott az "erős" vírus minden "test része" ellen készülnek antitestek, míg oltásoknál csak egy kihegyezett dologra. Gyengített vírus, spike protein, nucleocapsid protein stb.
2021. máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos egy masik betegsegem miatt immunrendszer gyengito gyogyszert szedek, eu-s is vagyok igy megkaptam eleg hamar az oltast. (Oltas elott nem estem at a betegsegen) Ezutan a lakotarsam betegedett meg, utana az egesz csaladja karantenban is volt, de nekem nem volt semmi bajom.
2021. máj. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Én egy 60 körüli házaspárt ismerek. Oltás előtt elkapták a covidot. Otthon gyógyultak, olyan volt nekik, mint egy kellemetlenebb influenza. A második oltás után majdnem egy hónappal megint elkapták. Ugyanolyan erősségű tüneteik voltak, mint az elsőnél, de kb.egy nap alatt lezajlott.
2021. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nagymamám idősek otthonában lakik. 2. Pfizer oltás előtt 1-2 nappal jött a gyanú, hogy az egyik magát be nem oltató ápoló covid pozitív. Oltást, így elnapolták, mentek tesztelni, 11 idős covidos volt, köztük nagyim is. 2 idős halt meg, akiket nem engedett a családja beoltani, az oltott, pozitív idősek többségén kb. 0 tünettel átment. Ápolók között volt, akinek voltak enyhe tünetei.
2021. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Anyukám megkapta mindkét Pfizert.


2.5 hete koronavírusos, éjjel csak félülő helyzetben tud aludni a köhögéstől.

2021. máj. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös! Ez viszont elég jó hír, leszámítva a két oltatlan áldozatot :(
2021. máj. 27. 14:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe kell venni azt, hogy az elsö oltas utan (Pfizer vagy Modernarol beszelek, a többit nem ismerem) csak 80 %-ban vedett a covid ellen az ember, es ez a 80%-os vedettseg is csak ket hettel az oltas utan alakul ki. A masodik oltas ad 95-98%-os vedettseget, de az is csak 2 het utan. Saud Arabiaban pl. a kinai vakcinaval oltottak az embereket, es most ismet eleg sok közöttük a fertözött. A kinai nem nyujt olyan erös vedettseget, mint a Pfizer v. Moderna, de az nem azt jelenti, hogy nem lenne jo. Akik az oltas ellenere megfertözödtek, a betegseg enyhe lefolyasu. Ez a lenyege az oltasnak.
2021. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
A lényeg hogy tavaly ősszel átestem a fertőzésen, márciusban felvettem az oltást, áprilisban a másikat (zeneca 1-2) és három napja koronavírusos vagyok mert valahol megfertőződtem. Szerencsére minden rendben, csak enyhe tünetek gyötörnek de akkor is felháborító hogy történhetett ilyen.
2021. máj. 29. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!