Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nátha át tud alakulni hasmenéssé?

Nátha át tud alakulni hasmenéssé?

Figyelt kérdés

Ha pl nem öltözök fel rendesen vagy megázok és náthás leszek, létezik hogy hasmenésként mutatkozik a vége felé?

Mert nekem mindig ez van



2021. okt. 6. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Olyan van, hogy a nátha legyengíti az immunrendszered, ami így a fo.sós vírusnak sem tud ellenállni.

A nátha pedig nem attól kap el, hogy nem öltöztél fel rendesen.

2021. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A megfázás/meghűlés megágyaz a bakteriális, vírusos fertőzésnek. Mivel a szervezet meghűl, könnyebben aktiválja akár a saját bakteriumait és vírusait és könnyebben is válik melegágyává a fertőzésnek. Vagyis a megfázás is hivatalosan maga a vírusinfekció vagy baktérium okozta fertőzés, olyan nincs, hogy csak megfáztam és azért vagyok beteg. Az ember tele van baktériumokkal, és vírusok is megtalálhatók bennünk minden nap. ezek aktivizálódni is képesek hiszen az ember szervezete tulajdonképpen saját maga szaporítja a vírust is, a vírustermelő sejtek által, ahová behatol a cella ajtaján a vírus. A limfociták pedig végül ezeket a sejteket pusztítják el, hogy a vírusgyár megsemmisüljön. A hasmenés az következménye a legyengült szervezetnek.
2021. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!