Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges hogy érvénytelen...

Lehetséges hogy érvénytelen lesz a PCR teszt?

Figyelt kérdés
Küldött az OMSz szerdán egy SMS-t hogy csütörtökön 16-18között jönnek, viszont reggel 10re itt voltak és a teszt előtt mostam fogat egy órával, ittam energiaitalt illetve használtam orrcseppet. Ilyen esetben fals negatív lesz vagy érvénytelen és megkell ismételni?

2021. okt. 15. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Lehetséges. Ha megjön az eredmény ki fog derülni.
2021. okt. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krwkco ***** válasza:
57%

Az lehetséges, hogy fals negatív lesz. Tudtommal érvénytelen nem tud lenni, mert vagy találnak vírus örökítőanyagot vagy nem. Mást nem vizsgálnak: pl. hogy van-e fogkrém vagy energiaital a mintában.

Ha negatív lesz és tudni akarod az igazságon, vegyél egy patikai antigén tesztet. Most már elég jók vannak.

[link]

2021. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érvénytelen akkor lesz a PCR-teszt, ha rosszul veszik a mintát, vagyis nem tartalmaz megfelelő mennyiségű emberi sejtet. A vírus a sejtekben van, ezért ha nincs elég sejt, akkor a vírust sem lehet kimutatni.

De mostanában annyi mintát vett már minden ezzel foglalkozó egészségügyi dolgozó, hogy mindenki megtanulta a helyes mintavételi technikát.

2021. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!