Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt olyan akinek a pszichiate...

Volt olyan akinek a pszichiaternél kitöltött 550 kérdéses teszt érvénytelen lett? Engem nagyon rosszul érintett.

Figyelt kérdés
Kb. Másfél óráig töltöttem, en úgy érzem megpróbáltam minél őszintébb lenni(bar nyilván egy szemelyisegzavaros mentális beteg sokszor el sem tudja dönteni, hogy épp mit gondol pontosan es ezt egy pszichiáternek elvileg tudnia kellene.), a pszichiáter mégis azt mondta, hogy értékelhetetlen, mert olyan, mintha direkt befolyásolni akartam volna őt a válaszokkal es nem voltam őszinte. Ha ez így is volt, mar eleve az sokat elmond, nem? Úgy érzem nem nagyon akar konkrét diagnózist adni, pedig nekem ez fontos lenne. Elég rossz érzés, hogy másfél óráig válaszolgatok ennyi kérdésre, majd csak azt a választ kapom, hogy értékelhetetlen...
2020. jún. 22. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Teszt lényege h őszintén kell kitölteni. Különben semmit nem ér. Egy pszichiáter tudja ha direkt rosszul töltöd. Ennyi
2020. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor viszont ezek után még betegebbnek fogom magam gondolni, mint eddig, mert bar instabil vagyok, de őszinte voltam... elég érdekes, hogy egy 550 kérdéses teszt teljesen értékelhetetlen es meg csak ki sem fejti, hogy mivel volt a konkrét gond. Nem vagyok hülye, ha végre raszanom magam, hogy elmegyek egy pszichiáterhez, ami nagyon nehéz volt, nyilván nem fogok hazudozni es direkt rosszul tölteni egy tesztet. Ennyire elmebeteg meg nem vagyok.
2020. jún. 22. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt ennyire komolyan venni. Nem vagy elmebeteg, csak valószínűleg véletlenül ellentétes válaszokat adtál. Sok kérdést többször is feltesznek, csak más szavakkal. Ha több ilyennél sem egyezik a válasz, akkor lesz értékelhetetlen. Pl " Boldog gyerekkora volt? Igen. Mi a legkedvesebb gyerekkori emléke? Nincsenek gyerekkori emlékeim." Akkor honnan tudod, hogy boldog volt? Az 550-ből 3-4 ilyet írsz, és kész, kuka.
2020. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából eléggé könnyű volt megmondani, hogy mire is akarnak kilyukadni bizonyos kérdésekkel, volt olyan kérdés amit 3x is feltettek ugyanúgy... de ha valaki tesztje értékelhetetlen, akkor mégis hogyan diagnosztizálják? Ha egy pszichiáter 550 kérdéses teszt után csak annyit mond, hogy ez értékelhetetlen, akkor mennyi reményem legyen, hogy valaki valaha segíteni fog? Eddig 3 különböző szakinál voltam es egyiknél sem éreztem, hogy ki szeretne deríteni, hogy konkrétan mi a gondom.
2020. jún. 22. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, tegyük fel hogy elhiszem ezt neked. Ez így elég szomorú, hiszen te tudod hogy bajod van, az orvosnak meg tudnia kellene felismerni. Azt vajon nem tanulta az egyetemen, hogy mi lehet az oka, ha valaki vagy szándékosan, vagy véletlenül rosszul tölti ki? Egyszerű oka is lehet, hogy képtelen vagy értelmezni a kérdést, vagy félreérted. Legalább amiből leszűrte, hogy értékelhetetlen, szóban visszatérhetett volna rá, elmagyarázhatta volna hogy miért nem értelmezhető.
2020. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90 perc 550 kérdésre az válaszonként kevesebb, mint 10 mp és akkor még nem tudjuk, hogy teszt vagy irkálni is kellett-e. Lehet a doki tapasztalatból tudta, hogy ennyi idő alatt csak összecsapni lehet, a második felét már csak sebtében ikszelgetni.
2020. jún. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5: en is azt gondolom, hogy még ha neki az is jön le, hogy pár kérdésnél nem voltam őszinte, egyrészt 50 feletti pszichiáterként szeritem tudnia kellene, hogy vajon miért nem lehettem őszinte, másrészt 550 kérdésre nyilván nem adok direkt rossz választ... A kérdéseket maximum egy szellemileg visszamaradott ember nem tudná értelmezni, szóval ez eleve nem opció.

6os: rövid, többnyire eldöntendő kérdések voltak, amiken ha elkezdek agyalni, pont akkor gondoltam volna mar őket túl. Mondtak is, hogy úgy válaszoljak, amit abban a pillanatban érzek.

2020. jún. 23. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!