Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan aki önszántából...

Van olyan aki önszántából maszkban, arcpajzsban járkál? Nem ciki?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem hordok maszkot, de múltkor a buszon 4 embert is maszkban egyiket arcpajzsban láttam, mindenki nézte őket, mintha ufók lennének. :D Aki hordja ezt nem érzi cikinek? Boltban is látok pár embert akik maszkban rohangálnak, sőt van aki gumikeztyűt is vesz a kezére. Ők ennyire félnek még mindig a vírustól?
2021. okt. 25. 00:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
63%

Ha nem lenne Covid, nekem most akkor is hordanom kellene zárt térben más miatt.

Ha nem lenne Covid, mindenki tudná, miért hordom. Így meg idiótának néznek. Eleinte zavart, most már nem érdekel, hogy a buszon, vagy a boltban megnéznek. Az életem fontosabb.

2021. okt. 25. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
66%
Buszsofőr vagyok, sajna nálunk 1 éve se plexi semmi nem került be ami védene, hordjunk maszkot.. amikor meleget kell tartani a buszba , elviselhetetlen lenne, pedig jó lenne hordani vagy valami egyebet kitalálni, na meg a pénz, fogdossuk az koszos pénzt majd a kormányt, véletlen belenyúl a szemébe az ember nem csak a covidot kaphatja el..
2021. okt. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
Nem ciki, most újra ajánlják zárt helyeken a maszkot, mert egyre több a beteg és a kórházban levő is, sok egyéb más vírus is terjed, valamit csak véd az a maszk.
2021. okt. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%

Az összes szakember javasolja a maszkhordást zárt térben. Egy rakás országban kötelező is. Most a mi pártunk és kormányunk számára fontosabb a hatalom (ugyebár közelgő választások), mint az emberek élete...

A munkahelyemen bizonyos szempontok alapján figyelik a számokat és bizony mától egész nap kötelező a maszkviselés. Suliba is járok, ott az elejétől fogva kötelező.

Egyébként sokan hordják pl tömegközlekedésen. Jellemzően a 4-es metrón szoktam elgondolkozni reggelenként, hogy ajaj, kötelező lett és lemaradtam valamiről, mert legalább minden harmadik emberen van.

Ráadásul a többi vírus ellen is jó, ennek megmondhatója mindenki, aki egyébként olyan típus, hogy rendszeresen elkap valamit. Például én és a maszkozás alatt valahogy elmaradtak a felsőlégúti fertőzések...

(Egyedül azt illetően vagyok szkeptikus, hogy nem-e árt az immunrendszernek, ha hirtelen két éven át ötöde annyi feladata van, mint normálisan.)

2021. okt. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%
Milyen két éven át ötöde feladata? 1. Két éve még legfeljebb Kínában lehetett vírus. 2. Még tavaly tavasz óta se volt folyamatos maszkviselés! 3. Nem mindenhol van maszkviselés, ahol emberekkel találkozunk. 4. A maszk nem tartja kívül az összes vírust, csak csökkenti a bejutást, tehát az immunrendszernek ugyanúgy van dolga.
2021. okt. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%

15


....jó, akkor gyengék kedvéért hozzáteszem, hogy nem Magyarországon érvényes ez a 2 év és úristen, nem 2 év, csak majdnem annyi...


Ha súlyos betegek kimehetnek maszkban, mert nem kapnak el semmit; ha mi is azt tapasztaljuk, hogy maszkban nem kapunk el semmit, akkor de, kevesebb dolga van az immunrendszernek, jóval.

2021. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

Vannak. De, baromi ciki.

Különösen azokat nem értem, akik egyedül ülnek az autójukban maszkban. Mintha az autókban nem lenne pollenszűrő, ami sokkal többet ér, mint a maszk és nem lennének kellő távolságban másoktól. Csak azt nem értem, hogy aki ennyire retteg, az miért ül egyáltalán autóba, hiszen balesetet is szenvedhet.

2021. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
49%

Különösen azokat nem értem, akik egyedül ülnek az autójukban maszkban.


Nyilván eszedbe sem jut, hogy esetleg csak nem akarta levenni a maszkot egy 5 perces autóút miatt, ha egyébként úgyis fel kell vennie.

Én pl szemüveges vagyok, idő, mire megvanaz ideális pozíció, hogy ne párásodjon a maszktól a szemüveg. Így inkább le se veszem a maszkot.

2021. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16%

"Különösen azokat nem értem, akik egyedül ülnek az autójukban maszkban."


Esetleg sapka, kesztyű nem volt rajta? Ha igen, lehet, hogy leukémiás, transzplantáció után...

2021. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
43%
Nem ciki, mert legalább ránézésre lehet tudni, hogy ki a gondolkodni is képtelen birka.
2021. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!