Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Akik körömgombára az ecetes...

Akik körömgombára az ecetes áztatást ajánlják, azoknak a gomba a körömágy felőli részről, vagy a szabadszéli (ahol vágjuk a körmöt) indult? Ill. akiknek a szabadszél felől indult azoknak bevált-e az ecetes áztatás és hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a válaszokat!
2010. szept. 2. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
vegyé inkább köröm gombátalanítót ejj!
2010. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Ezt az ecetes baromságot ki találta ki? Az ecet nem gombaölő mivel baktériumok készítik.Jobbnál jobb szerek vannak gombára.
2010. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
20%
Az ecetes lábáztatás nem célszerű. A gyógyszeres kenőcs is csak bőrgombára jó. Ha természetes hatóanyag lenne inkább szimpatikusabb, nagyon tudom ajánlani a grapefruitmag kivonatot ecsetelésre. Az egész köröm felületét be kell mindig kenni, sőt ha már nem látszik semmi, akkor is, mert a gombafonalak a köröm mélyébe is lehúzódhatnak. Ha a lábon van a fertőzés, mindig jól át kell mosni a zoknit, harisnyát az újrafertőzés elkerülése miatt. Még fontos, hogy ne legyen izzadt a láb, mert a nedves, sötét közeg táptalaja a gombáknak.Egy pici kellemetlenség, hogy a grapefruitmag csepp sárgára festi a körmöt, de ha jó, szerintem megéri. Sok sikert és kitartást.
2010. szept. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Canesprot. Drasztikusan leoldja a fertőzött körömrészeket, és néhány hét múlva (mire visszanő)gyönyörűek lesznek a körmeid.
2010. szept. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát én bizony ecettel oldottam meg a problémát!!!!

Pedig nem is úgy csináltam ahogy kellett volna. Aki rendes így csinálja: Heti egyszer ecetes vízben fél órát áztatja a lábát, és naponta kétszer- reggel és este-jól bekeni ecettel a körmöt, a körömágyba és a köröm alá amennyire csak lehet be kell nyomkodni az ecetet. Ha tél van, a zoknidat is megecetelheted és így egész nap hat.

Nekem a heti áztatás csak kétszer-háromszor sikerült, az ecetes zoknit nem bírta a lábam, és van amikor este elfelejtettem bekenni a körmöm. Ennek ellenére szépen lenőtt, egészsegesen. Csak meg kell várnod, hogy lenőjjön. Ja és nem jó akármilyen ecet, csak az ecetsav. Sok sikert!

2010. szept. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!