Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem érzek szagokat meg...

Ha nem érzek szagokat meg ízeket, az mindenképpen a covid-ra utal?

Figyelt kérdés

Hétfőn lettem rosszul egyik pillanatról a másikra amikor nagyon elkezdett folyni az orrom, kedden már a torkom is fájt, szerdán pedig már lázas is voltam (38.5). Ma már jobban vagyok, most kezdtem el köhögni, viszont azt vettem észre, hogy nem érzem semminek se a szagát és az ízét. Lehet ez egy sima megfázás is ugye?


Fontos infó: Megkaptam mind a 2 oltást tavasszal (Pfizer)



2021. okt. 28. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy nem Covid, nekem se attól volt, de mindenképp tesztelned kéne!
2021. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a nátha, lehet a kovid.

Ki tudja?

2021. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
A 2 vakcina nem garantálja, h nem kaphatod el! Megérne egy tesztet
2021. okt. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
Hacsak nem nagyon rossz a szakács, akkor ez nagy eséllyel covid. Náthánál nincs olyan, hogy totál semmit semennyire nem érzünk.
2021. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
nekem ma reggeltől kezdett kaparni a torkom, rá is paráztam rendesen, semmi más tünetem nincs ezen kívül csak gyengeség, viszont nekem legalább fél-1 éve van egy időszakosan visszatérő szaglásgyengülés, hol előjön és szinte semmit nem érzek, aztán egy idő múlva mindent jól. most épp megvan, érzek szagokat, de pl. az én példámból még azt sem tudnám egy esetleges roszabb esetben arra utaló tünet-e... jobbulást neked és magamnak
2021. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 te nem vagy normális :D


"A szaglás receptorai az orrüreg felső részében elhelyezkedő szaglóhámban találhatók. Ha orrdugulás miatt a szagok nem jutnak el ide, akkor a beteg nem, vagy csak alig érez szagokat. Orrdugulás kialakulhat például nátha miatt is, ezt már sokan megtapasztaltuk életünk során."

kicsit lentebb tekersz:

"Noha, az ízeket a nyelv különböző területein érzékeljük, az ízérzés folyamatában részt vesz többek közt az orr is, tehát a szaglásunk is befolyásolja, hogy miként érzékeljük az egyes ízeket. Ha megint a náthára gondolunk, bedugult orral, orrfolyással küszködve nemcsak a gyógyírként főzött húsleves illatát, de az ízét sem igazán érezzük."


forrás: kérdezz meg egy orvost te féleszű, avagy [link]

2021. dec. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!