Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik hosszan elhúzódó...

Létezik hosszan elhúzódó nátha/influenza vagy valami másra gyanakodjak?

Figyelt kérdés

2,5 hete küszködök orrfolyással/orrdugulással. A távozó váladék sárgás színezetű. Nincs láz, nincs torokfájás, semmi más. Ez az egyetlen tünet. Az egyik orrjárat szinte teljesen el van dugulva, ritkán és erőlködve tudom csak üríteni, a másik szabadabb, jobban szelel, de időnként bedugul az is. Vannak könnyebb napok, amikor látszólag kifelé megyek a fertőzésből, de másnapra visszaesek. Egyszerűen nem értem, mi történik. Voltam már náthás/influenzáás elégszer, de ennyire nem húzodott el soha.


Mi lehet ez?



2021. okt. 31. 08:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Arcüreg gyulladás
2021. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az arcüreggyulladás fájdalommal jár, nekem nem fáj semmi.
2021. okt. 31. 09:28
 4/19 manly ***** válasza:
100%
Létezik és ha sárgás az baktériumra utal.Lehet, h orvos kellene ?Én is orrfolyős vagyok hónapok óta.Írtak fel antibiotikumot és mégis, továbbra is.Az időjárás is kedvez ennek meg a vírus.Menj dokihoz.
2021. okt. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Detto ugyanez, ráadásul most úgy jött vissza hogy egy hete nem mentem el itthorol sehova 🤷‍♀️ ráadásul én terhesen pláne semmit nem kapok rá 👀
2021. okt. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Arcüreggyulladás nem mindig fáj, mondhatom, hogy szakértő vagyok benne… 20-22 évesen volt egy frankó melóm, 2 év alatt alig volt olyan időszakom, amikor nem volt arcüreggyulladásom
2021. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
6os,15 éve van arcureg gyulladasom, 2,műtéttel sem tudták megszüntetni és csak a, vallukat vonogatjak hogy nem tudnak segíteni 🤷‍♀️
2021. okt. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7


Mik a tüneteid?


Mert szerintem nekem is és szintén 15 éve kb.


Egyszer még a gyermek háziorvos kimondta ezt a "diagnózist", valami antibiotikumot adott orrcsepp formájában, de aztán tovább vizsgálgatták a tüneteimet, begyógyszereztek refluxra (gasztroenterológia nélkül), én meg abbahagytam a gyógyszert. Most vizsgáltatom magam újra.


Viszont a tüneteim ugyanazok, mint akkor, amikor ezt kimondta.


Röntgenen látszik? Mert nekem volt negatív fül-orr-gége vagy hogy mondják röntgenem 10 éve.

F.O.G kimondja a diagnózist, ha látja? Voltam 11-ben, a sok váladékot látta, de nem mondott semmi extrát és nem beszélt orrpolipról sem.


(Krákogás, rekedtség, időnként garatcsorgás, rossznak ugyan nem, de jónak sem mondható orrlégzés. Eukaliptusz és izotóniás sós orrspray-k brutál sokat segítenek. Refluxom tényleg van.)


(Az a bajom, hogy szteroiddal kezelik a krónikus orrmelléküreg-gyulladást, ettől a gyógyszertől pedig nagyon-nagyon félek, mialatt a tüneteim nem annyira durvák és a 15 év alatt érdemben nem romlottak, kezeletlenül sem.)



Kérdező, amúgy a háziorvos ír fel antibiotikumot és az rendbe hoz!

Nekem is volt ilyenem, pont ekkor mondta ki a gyermekorvos a fenti diagnózist...

(amúgy nekem a tüneteim már előtte is fennálltak, nem itt kezdődött)

Neked is lehet ettől még krónikus bármi belőle, menj el orvoshoz / hívd fel!

2021. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8as,7es vagyok. Tünetek fejfajas, garatvaladek csorgas, folyamatosan tele az orrom, naponta van hogy 100 zsepi is elmegy, általában zselés, sárga váladék (már bocsánat). Száraz köhögés is társul mellé. Volt olyan hogy konkretan majdnem belefulladtam a lecsorgo valadekba mert teljesen elzarta a torkom....engem is antibiotikummal tomnek, akkor elmulik, de visszajon, ráadásul most terhesen azt sem kaptam, 11. Hét óta szenvedek vele, lassan a 16.toltom...orrot mosok napi 2x az legalább pár órára leviszi a váladékot és ki tudom fújni plusz szteroid orrspray (orvosi engedellyel mert mellette allergiás is vagyok). Nekem minden rontgen és ct és mr kimutatta. Orrpolipom is volt, kimutottek... Refluxom is van, szedtem rá már minden létező gyógyszert, nulla hatás, most terhesseg alatt még rosszabb, egyedül egy féle receptes cucc szedhető, mellé még salvus vizet is iszom de semmit nem segít..
2021. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ja és a f. O. G vallvonogatva, kozolte h jelenleg nincs rá gyogymod, mikor meg mertem kérdezni hogy ugyan 15 év és 2 műtét után miért annyira inkompetensek hogy nem képesek kikezelni🤷‍♀️ egyszer csak belefulladok a, saját valadekomba🤷‍♀️
2021. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!