Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Márciusban estem át a fertőzés...

Márciusban estem át a fertőzésen. Hogyan/hol lehet igazolást igényelni arról, hogy átestem és felgyógyultam?

Figyelt kérdés
Az EESZT-ben benne van az OMSZ által végzett pozitív teszt a megfertőződésről (21.03.22). A fertőzés lecsengése után állami teszt nem készült (magánteszt igen, negatív, és magán ellenanyag teszt is, az pozitív). De az EESZT-ben nincs bejegyzés.
2021. nov. 2. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, magan uton nem szamit
2021. nov. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom ilyen van-e, esetleg nézess magánúton ellenanyag szintet (antigén vizsgálat) és ott ha van ellenanyagod, akkor az "igazolja" kvázi, hogy átestél rajta és felgyógyultál. Azt persze, hogy most nem vagy covid-os csak pcr teszttel lehet "igazolni".
2021. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az már több, mint 6 hónapja volt, utazáshoz pl. nem biztos, hogy elfogadják.
2021. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És mire mész vele? Ha OMSZ által volt a teszt, akkor kaptál védettségi igazolványt, ami lejárt.

Az unióshoz pcr teszt kell tudomásom szerint, de azt is csak fél évig fogadják el.

Ellenanyag tesztet csak itthon fogadnak el, de azt is csak négy hónapig.

2021. nov. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az első oltás után még határidős igazolványt kaptam. A második oltás után kapott második magyar védettségi igazolványom már határidő nélküli. Az uniós COVID-igazolvány érvénye jelenleg 1 év, az EU a rendelet lejárta előtt 3 hónappal vizsgálja meg a helyzetet, és dönt az esetleges automatikus meghosszabbításról: [link]
2021. nov. 2. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!