Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az oltottak tényleg kisebb...

Az oltottak tényleg kisebb eséllyel kerülnek kórházba, és halnak bele a Covidba?

Figyelt kérdés
Annyi mindent hallani, olvasni. És a kormány titkolja az adatokat. Így teljesen elment a bizalmam. Állami cégnél dolgozom, de amennyiben nem lesz hiteles tájékoztatás, hogy tényleg véd az oltás, vagy sem, akkor felmondok. (Pl kórházi statisztikai adatok nyilvánosságra hozása) Nem szeretném felvenni. Nagyszülők felvették, szerencsére semmi mellékhatás nem volt. Viszont most úgymond lazábban fogják, boltba nem hordanak maszkot, (én hordom a mamát, amíg korlátozások voltak, én jártam, de a mama szeret vásárolni, nézelődni) kijárnak az utcára, beszélgetnek szomszédokkal. És nem tudom, hogy védettek-e, kell aggódnom miattuk, vagy tényleg nyújt olyan védelmet, hogy nyugodtan mehetnek ide-oda, illetve én is mehetek hozzájuk maszk nélkül?
2021. nov. 3. 22:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Személyes tapasztalatok érdekelnek, nem a hivatalos hányás, amit nyomnak...
2021. nov. 3. 22:10
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szervezete máshogy reagál a vírusra, lehet hogy valakinek csak nem érez ízeket, de lehet hogy valaki a halálos ágyán köt ki.

A környezetemben valószínűleg a véletlen műve, de eddig csak oltatlanok betegettek meg és nekik nem lett komoly bajuk.

A kicsit távolabbi környezetemben meg sok haláleset történt a covid miatt.

Én beoltattam magam, de ahol kell ott hordom a maszkot. Azért fő az elővigyázatosság

2021. nov. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én nem irhatok választ, mert kórházi dolgozó vagyok?
2021. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon értesz hozzá, jogyan vedd el az ember kedvét a válaszotól.

Milyen személyes tapasztalatot szetetnél?

Szia, itt ülök egy felhőcskén, angyallá váltam. L#szart sem ér.

Vagy mégis mit?

100%-os védelem nincs. Sem ennél a vírusnál, sem másnál.

Sajnos volt alkalmam beöltözni a "szkafanderbe". Azt mondja az ápoló, max. húsz perc a védelem.

Beöltözni kb. 5 perc volt, levetkőzni 15.

A vakcia arra jó, higy az immunrendszer működésbe lépjen, kezdjen el védekezni a fertőzés ellen.

Vannak olyan betegségek, amely ellen egyetlen oltás is egész életre szóló védettséget ad.

Másokhoz egész sorozat kell.

Pl. a kullancsok által terjedő agyhárnyagyulladás. Ott négy a minimum, és rendszeresen ismételni kell.

Influenza ellen sem elég egy.

És nem ad az sem életre szóló védettséget.

Az, higy az immunrendszerünk hogyan reagál az oltásra, egyénfüggő, mint ahogyan a betegség lefolyása is.

Év elején a fertőzést átvésteltem egy enyhe hasmenéssel, enyhe torokfájással. Apám meg belehalt.

Két héttel utána kapta volna meg az elsőt. Talán még élne.

Nem kell elhinned semmit.

De amikor majd a gigádon letolják a tubust, majd a csövet, már nem lestel ennyire nagy ...

2021. nov. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De, hármas, a te véleményed, és inkább szakmai tapasztalatod külön érdekelne. Csak sajnos egy névtelen fórumon mind a két oldal elbújhat egy "eü dolgozó" mögött. Persze félre ne értsd, nem benned kételkedem, hanem mindenben és mindenkiben. Kérlek, írd le, hogy mit tapasztalsz a kórházakban, mik az arányok oltott és oltatlan között mind halálozás, mind kórházba kerülés esetén.
2021. nov. 3. 22:32
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagynéném férje nem kérte az oltást, elkapta a covidot, nagynéném oltva van, nem kapta el tőle, egyszobás panelben élnek, szóval nem tudták távolságot tartani, ez alapján csak ad védelmet.

Mentős ismerős van, ő ajánlotta az oltást, szerint is ad védelmet.

Sajnos amúgy teljesen hiteles válaszokat nem fogsz kapni, illetve le sem tudott ellenőrizni, hogy melyikünk ír igazat

2021. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Igen, konkrétan ez a lényege az oltásnak. Természetesen lesznek akik az oltás ellenére is megfertőződnek, sőt, akár olyanok is akik számára az oltás okoz mellékhatást vagy esetenként halált is. A lényeg az arányokon van, hogy mi mekkora kockázatot jelent.
2021. nov. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azoktól irtózom, akik egyik vagy másik véleményt nyomják, mindenféle tapasztalat nélkül. Az egyik kedvencem a szomszéd aki egy végtelenül egyszerű ember. Pár hónapja ismerem, de nagyon rendes, segítőkész, emberi tulajdonságot rosszat nem tudnék rá mondani. De Szent meggyőződése, hogy vírus sincs, és az egész összeesküvés elmélet... A másik szomszéd meg szaladt felvenni a 3. oltást. Én vagyok a hülye, mert nem vettem fel egyet sem. (Huszonévesen, magamért nem is fogom, maximum ha ezzel másokat védenék, de mivel ugyan úgy fertőznek az oltottak is, így ennek sincs értelme...) És elmondta, hogy az unokabátyja szomszédjának az apósa 2 oltás után halt meg. Velük teljesen kerülöm ezt a témát, mert én sem tudok okosat mondani, illetve ők sem. Amúgy semmi baj velük, mindenkit nagyon szeretek. Csak erről beszélni nem.
2021. nov. 3. 22:42
 9/19 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem a szomszédod egy végtelenül egyszerű ember, hanem te, meg a 3. oltásért szaladó másik szomszéd.
2021. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hatos, erre pedig én tudok ellenpéldát. Barátom az édesanyjával és nagymamájával él egy házban. (Ugyan külön szobában.) Az anyukája covidos lett, elég rosszul volt 2 hétig. A 80 éves, többszörös krónikus beteg mama ápolta, aki súlyosan elhízott, és barátom felváltva. (Barátom home officeban dolgozott, és olyankor a mama vitt be enni és inni, beült beszélni, maszk nélkül.) (Első hullám, oltás sehol sem volt.) Sem a mama, sem a barátom nem kapta el, vagy ha el is kapta, tünet nélkül átvészelte. Nagymamám a nagymamával, én pedig a barátommal beszéltünk napi szinten. A mama is azon az elven van, hogy csak influenzás volt a lánya, hiába volt pozitív a teszt 3 hétig...
2021. nov. 3. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!