Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha volna rá reális esély,...

Ha volna rá reális esély, hogy valami meggyőzzön róla, hogy hasznos lenne az oltás még idén, mi lenne az? Csak az írjon értelem szerűen, aki úgy érzi, hogy lenne valami érv és olyan, ami nem külső kényszerből fakad.

Figyelt kérdés
Tehát az, hogy miatta nem lenne munkahelyed nem érdekel, csak olyan, ami önkéntesen lenne.
2021. nov. 5. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk, ha azt látnám, hogy enyhül a járvány, és az oltottak valóban enyhébben vészelik át a betegséget. De nem ezt látom.
2021. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nyilván ha nem a vírus fokozódása, akkor egy országzártól való félelem, ami akárhogy is nézzük, ezt - OV is megmondta - most, hogy vannak oltások, nem az ország teljes népességére, csakis és kizárólag az oltatlanokra vonatkozna.


Ha nekem megmondanák, hogy nem utazhatok teszem azt Ausztriába vagy Ausztráliába a családomhoz (pedig ez lenne a feltett szándékom) karácsonyozni, csak akkor, ha beoltatom magam, akkor én hétszentség, hogy beoltatnám magam.

2021. nov. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Saját vélemény és "elvárás", akinek nem tetszik, pontozza le de a kérdésre akkor is ez a válaszom.



Vakcinával szembeni "minimum" elvárásaim:


Nálam, oltatlanként az lenne a minimum elvárás, hogy legalább a súlyos és halálos kimenetelű megbetegedéstől védjen meg.


Még a minimumba beletartozna az is, hogy ne legyen ennyiféle lehetséges rövid/hosszútávú mellékhatása, főleg ne olyan, ami akár ténylegesen megmarad több hónapig/évig (ne adj isten végleg), vagy hogy csak gyógyszeresen lehessen kezelni (bár ha a gyógyszeres kezelés hatására elmúlik akkor még talán beleférhet). De erre nem sok esély van (max a kínainál, viszont az meg végképp nem igazán elégíti ki az első feltételt).



Vakcinától független "elvárás":


Az is jó lenne, ha állami szinten kiadnának országos, valós idejű és VALÓS adatokat tartalmazó statisztikákat, nyilvántartásokat, hogy hány oltott-oltatlan van az egyes régiókban/országosan akik kórházi kezelésre szorultak (illetve a halottaknál szintén ugyanezt). Ezt anonim módon simán meg lehetne oldani de hát nem akarják, gyanítom mégsem annyira hatásosak a vakcinák és emiatt (nyilván akkor még nehezebb lenne propagálni mellette).


Emellett ha nem is ingyenes, de legalább valami elfogadható áron levő antigén, antitest, PCR teszteket elérhetővé tenni (pl. egy PCR teszt ne majd 20k legyen alsóhangon, meg egy sima gyorsteszt se több ezer Ft).


Ja és ne hazudozzanak valamint ne nyomják állandóan a képembe a megmondó "szak"embereket, mert azon kívül, hogy még jobban rábeszélnek arra, hogy ne oltassak, már nem érnek el.

2021. nov. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Őszinteség, ezzel kellett volna kezdeni.


Beengedni a médiát a korházakba, nem titkolni, ami ott folyik.(Gyanítom, hogy nem véletlenül nem mehetnek be)


Pontos, ŐSZINTE nyilvántartás az oltott/oltatlan betegarányról, na vajon erről miért nincsen statisztika, ami nem kozmetikázott?


És amit nem értek:


Miért nem a 60 év felettieknek kötelező az oltás? Na itt érzem a legjobban, hogy valami csalafintaság van a dologban.

2021. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#3

"Még a minimumba beletartozna az is, hogy ne legyen ennyiféle lehetséges rövid/hosszútávú mellékhatása, főleg ne olyan, ami akár ténylegesen megmarad több hónapig/évig (ne adj isten végleg), vagy hogy csak gyógyszeresen lehessen kezelni (bár ha a gyógyszeres kezelés hatására elmúlik akkor még talán beleférhet). "


Erre nemhogy nem sok, de zéró esély van, mivel ilyet nem lehet garantálni szinte semminél se, igazából egy mogyorós csokinál se..

2021. nov. 5. 12:31
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Oké de nem mindegy, hogy lesz 1-2 napig kiütésed tőle, esetleg valami apróság vagy kialakulhat vérrög, szívizomgyulladás, meddőség(?), menstruációs és egyéb hormonháztartásbeli problémák, neurológiai problémák (állandó szédüléstől kezdve a súlyosabbakig), keringési zavarok (magas vérnyomás/pulzus mely csak gyógyszeresen tartható szinten), halál(?)...stb.


Bármelyik oltásnál előfordulhatnak ezek nyilván de valahogy a gyártás, eljárás módja vagy az oltóanyag összetétele befolyásolja azért mégis, mert talán a kínai esetében van a legkevesebb ilyesféle gond (most a hatásosságot ne nézzük).



De oké, azért is írtam, hogy nyilván ezt értem, el is lehetne nyögve-nyelősen tekinteni tőle, ha megakadályozná bármelyik covid vakcina a súlyos/halálos kimenetelt. Viszont ez sem mondható el egyikről sem, elég lutri, hogy oltottként-oltatlanként hogyan vészeled át. (egyébként jóval nagyobb feneket kerítenek az elejétől kezdve az egésznek, mint kellene, viszont szükséges a védelmi intézkedés, meg használható vakcina is jó lehetne...)

2021. nov. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
#4-es kórházba beengedés igen, ez egy benti tudósítás nem lenne rossz, meg statisztika sem oltott/nem oltott csoportokból adott korosztályban milyen arányban kerülnek be stb..
2021. nov. 5. 12:41
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"#4-es kórházba beengedés igen, ez egy benti tudósítás nem lenne rossz, meg statisztika sem oltott/nem oltott csoportokból adott korosztályban milyen arányban kerülnek be stb.."


4-es vagyok,


Pont azért írtam ezeket, mert, ha tényleg a járvány megfékezése lenne a cél, nem kellene tisztességtelen eszközöket bevetni, mint pl ha nem vagy beoltva, elveszítheted a munkahelyed. (én is el fogom, de nem érdekel, mert lesz másik)


Egy szónak is száz a vége, ez egy jó nagy átb@szás.


Majd kíváncsi leszek a sok oltottra, hogy mennyi oltás után fognak észbe kapni, hogy egy átverés áldozatai lettek.

2021. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#8:

"Majd kíváncsi leszek a sok oltottra, hogy mennyi oltás után fognak észbe kapni, hogy egy átverés áldozatai lettek."


Sokaknak még három után sem elég. Nálunk is bent oltatják világba magukat már a 3-dikkal de szerintem van olyan, aki a 4-ediket is már várja...

2021. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy átverés, mert világszinten nem azt látom a hírekből, de az biztos, hogy rá van játszva sok csoport által a helyzetre sok helyen..


De maradjunk a kérdésnél megválaszolásánál..

2021. nov. 5. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!