Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet az, hogy az oltotta...

Hogy lehet az, hogy az oltottak körülöttem mind betegek és az oltatlanoknak semmi bajuk?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen, /gyár/ sorra dőlnek ki a 2-3x oltottak, volt aki 2 hete kapta a 3. oltást és nem volt dolgozni azóta sem, mi szakadunk meg mert kevés az ember. Oltatlan kollegáimnak semmi baja, van köztük műszakvezető, van köztük sima roma szalagmunkás, aki szerintem havi 1x fürdik és mos kezet, de semmi baja egyiknek sem. Akik meg hordták a maszkot, védekeztek, oltattak ők mind betegek. Én 2 kínai oltást kaptam, harmadikat és a továbbiakat nem fogom kérni, elég volt, mert nem rég még gondolkodtam a harmadikon de mióta az oltottak zöme kidől és kiesik munkából nem merek kockáztatni, a 2. oltás után én is rosszul voltam pár napig, úgyhogy kihagyom a továbbiakat. A munkáltató senkit sem kötelez oltásra nálunk, így szerencsések vagyunk, neki mindegy, hogy oltott vagy oltatlan.
2021. nov. 11. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Nekem is az oltott kollégáim vannak tünettel vagy anélkül karsnténban, mert az oltatlanok olyan felelőtlenek, hogy tesztre se mennek el, így betegen járnak-kelnek.
2021. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Persze-persze, jó kis mesedélután..
2021. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért, mert valaki be van oltva covid ellen, attól még lehet influenzás vagy elkaphat bármi mást, ez már full az immunrednszertől függ, nem az oltástól. Az, hogy te a környezetedben csak azt szűröd ki, hogy az oltottak betegek, még nem lesz mérvadó. Az én környezetemben senki nem beteg, oltott vagy oltatlan. xd
2021. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván magasabb kockázatú emberek közül többen vették fel az oltást. Az én ismeretségi körömben viszont csak oltatlan kapta el a COVID-ot, oltott egy sem. Amúgy lehet hogy elkapták, csak te nem tudsz róla.
2021. nov. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Az en kornyezetemben se beteg senki es mind oltottak vagyunk, talan csak 1 ember van, aki nem.

Mondjuk en elkaptam egy hanyos virust 1 honapja, ha ez szamit, de szerintem nincs koze a temahoz.

Na akkor most mi van? :D

2021. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is ugyanezt lehet tapasztalni. A családban 2 rokon kapott oltást, és kb egy hónapja csak ők ketten voltak Covidosak a családban, senki más.


Annyi biztos hogy érdekes..

2021. nov. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is ez van, közepes létszámú cégnél. Mi nyíltan beszélünk erről és az általános vélemény, hogy az oltatlanok megszerezték a természetes immunitást és az egyszerűen jobb a deltával szemben.
2021. nov. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
Én is csak oltott covidosról tudok az utóbbi 2 hónapból.
2021. nov. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7%
Mert összefertőztél mindenkit.
2021. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Az en kornyezetemben is ez a helyzet, az oltottak betegek, takonykorosak, az oltatlanoknak nincs bajuk.
2021. nov. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!