Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az miért nem baj, hogyha a...

Az miért nem baj, hogyha a harmadik oltás teljesen máshogy működik, mint az első kettő?

Figyelt kérdés

Én tavasszal oroszt kaptam. Az ugye, most nincs. Harmadiknak - itt az én környékemen - csak pfizert lehet kapni.

Valaki hozzáértő, aki ilyet tanult, mesélje el nekem, hogy így a 3. oltás mitől emlékeztető? Ha azt első kettő orosz volt, vektoros módszerrrel működött, utána meg kapok egy harmadikat, ami mRNS-es módszerrel működik, akkor nincs gebasz? Akkor ez a harmadik mitől emlékeztető? Ha új fajtát kapok, akkor plusz 1 kéne nem? Mert egy teljesen új immunizálási folyamat, lehet hogy ugyanarra a vírusra, csak másik módszerrel... Nem értem...

Aki tanult ilyet, kérem, avasson be!


2021. nov. 12. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Az összes oltás ugyanúgy beléd megy. Az, hogy vektor vagy mRNS csak annak a módja, hogy milyen lépéseken keresztül váltja ki ugyanazt az immunválaszt. A védettséget nem a vakcinák hordozzák, hanem a segítségükkel a te szervezeted építi fel azt.


A kérdésedet kb. ahhoz hasonló, hogy egy iskolában elkezdenek tanítani az 'A' tankönyvvel az ötödikes matekot, de a következő évben átváltanak a hatodikos 'B'-re. A kettő kompatibilis egymással, ahogy az oltások is keverhetőek.

2021. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Tök mindegy, hogy milyen módszerrel dolgoznak, ha az eredmény ugyanaz, vagyis hogy a tested védekezik, antitesteket gyárt.
2021. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont az nem lenne jó, ha ismét Szputnyikot kapnál. Az kétféle adenovírust használ "hírvivőnek", mindkettőre immunis leszel egy ideig, a szervezeted azonnal szétszedi, amint beléd nyomják. Ezért nem ajánlott a Janssen vakcina sem.

Maga az információ ugyanaz az összes oltásnál, nem gond ha a vivőanyag más (sőt, esetedben előnyös is).

2021. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Most már világos. Köszönöm!
2021. nov. 12. 15:11
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Az mondjuk igaz, hogy nem csináltak kísérletet az oltások keverésére. Hivatalos adat nincsen. Ehhez képest az első valaszolók milyen jol tudják.
2021. dec. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5

Ez nem keverés. Vagy hallottál olyat, hogy valakinek összemixelt többféle oltóanyagot adnak be egyetlen injekcióban??? Én ilyenről nem tudok, ennek fényében válaszoltam. (#3)

2021. dec. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lehet baj, meg ez nem keverés, akkor először miért ódzkodtak ettől az orvosok, és most miért határozzák meg hogy mivel mire (nem) tanacsos oltani?
2021. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Miért ódzkodtak? Én eleinte is hallottam róla hogy próbálkoznak a "keveréssel". Aztán kiderült hogy nem különösebben javít a hatékonyságon (az egyazon oltóanyagból kapott 2 dózishoz képest) ezért nem igazán erőltették.

Ettől függetlenül adenovírus vektorvakcina után pár évig nem ajánlanak más adenovírus vektorvakcinát, ez korábban is így volt. Nem káros, csak hatástalan.

2021. dec. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%
Egyikőtök szerint tesztelték, másikótok szerint nem is kell, mert úgysincs hatásuk egymásra. Most ki a birka? Épp hogy létező, új technikajú oltásokat kevernek, mégis hogy nézték meg a hosszabb távú mellékhatásait ennek a kis kísérletnek? Mert tudtommal a hivatalos előírás szerint is évekig kell tesztelni. Vagy ti mindent elhisztek ha a tévében mondják? Nem volt meg olyan, hogy hülyeséget csináltak? Nem voltak meg fatális következményei gyógyszereknek amiket nem teszteltek rendesen? Nincsenek korábban engedélyezett és mára betiltott gyógyszerek, oltóanyagok?
2021. dec. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

"Nem voltak meg fatális következményei gyógyszereknek amiket nem teszteltek rendesen? Nincsenek korábban engedélyezett és mára betiltott gyógyszerek, oltóanyagok?"


De, vannak. És tudod mi a közös bennük? Egyik hibáját se oktondi panelprolik fedezték fel, hanem ugyanazok a szakértők, akik a jóváhagyásukon és fejlesztésükön is dolgoztak.


Nem a tanulatlan senki dolga, jogköre ezt vizsgálni, vagy az elméleti lehetőségre alapozva elutasítani a kezelést.

2021. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!