Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Papíron mennyi ideig életképes...

Papíron mennyi ideig életképes a covid vírus? Mennyi ideig kell pihentetni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 21:51
 1/4 A kérdező kommentje:
És maszkon?
2021. nov. 16. 21:52
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha életképes lenne sokáig, akkor már szarrá fertőződtem volna a bolti felvágottak miatt, amiket szalagon is megfogdosnak és úgy bontom ki otthon és eszem... Cseppfertőzéssel terjed ez inkább, nem papírokról. De egy ideig persze életképes lehet ez tény, pár óra akár.
2021. nov. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Könyvtáros vagyok. Nekünk szakmai fórumokon minimum 3 nap karantént javasoltak a visszahozott könyveknek, de mi 5 napra tettük karanténba, mert egyes kutatások szerint 5 napig volt kimutatható a vírus a papíron.
2021. nov. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
74%
Én is ilyesmit olvastam, hogy 2 nap után meleg szobalevegőn már kampec neki, extrém száraz levegőn már akár 1 nap is, tehát 3 nap karantén elég.
2021. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!