Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem kaptam el tőle?

Figyelt kérdés
Feleségem 10 napos karanténban volt velem együtt és a gyerekünkkel, 6/F. Feleségem rondán köhögött, pozitív volt a gyorstesztje, együtt voltunk karanténban úgy 2-3 hete. Én nem kaptam el, se a gyerek. Azon gondolkodtam, hogy egy ágyban alszunk, egy légtérben voltunk éjjel-nappal, ráadásul én otthon kezet sem mosok evés előtt, nem szokásom túlzásokba esni, csak WC használat után mosok kezet. Közben eszembe jutott, hogy a kilincset is megfogja a kezével amibe beleköhög, majd én is és úgy eszek. Tehát a vírus lehetetlen, hogy nem került belém/belénk. Az, hogy lehet, hogy még sem volt az ég adta világon semmi jele?
2021. nov. 17. 19:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Kimaradt: nem vagyunk beoltva egyiken sem.
2021. nov. 17. 19:10
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rá fogékony.
2021. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem volt nagyon fertőző, illetve lehet nektek is van ellenanyagotok, mert korábban találkoztatok a coviddal vagy hasonló betegséggel.
2021. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teszteltek is benneteket? Ismerősöm együtt lakik a szüleivel,akik most covidosok.Menni akart melózni,mert semmi baja nem volt és karanténba se tették,a munkahelyén negatív tesztet kellett volna felmutatnia.Teszteltette magát, aztán pozitív lett.
2021. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Feleségemet tesztelték, én nem kértem tesztet. Úgy voltam vele szűk hajlékunkban vagy elkapom tőle vagy nem, de választás nincs. Már a párom is jobban van, de még van utóköhögése, viszont negatív már, neki kérte a tesztet a munkaadó.
2021. nov. 17. 20:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól még lehetsz fertőzött, hogy nincs olyan tüneted, amit te covidnak diagnosztizálsz. Ha van benned vírus, attól még nem biztos, hogy meg is betegít. A tüdőbaj (tuberkulózis) sajátos jellegzetessége pl. hogy a beteggel együtt élő családtagok nem kapják el, nem betegszenek meg.
2021. nov. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!