Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi alapján választottatok...

Mi alapján választottatok oltást? Nem féltetek a vérrögképződéstől?

Figyelt kérdés

És honnan lehet azt tudni, hogy a szervezetemben épen van e covid vírus vagy sem, ha nincs mondjuk tünet?


Covid betegség után hány hónappal lehet felvenni az oltást?



2021. nov. 20. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
A vérrög esélye minimális, sokkal kisebb, mint a súlyos betegségé. Csináltass patikai tesztet. 2 hónappal betegség után már lehet oltatni.
2021. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2021. nov. 20. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Ismerősöm tüdőembóliát kapott oltás után. Astrát kapott. Már el is temették még a nyáron. Egészséges ember volt pedig...
2021. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én tartok a vérrögtől. Astrát és társait, amelyeknél voltak ilyen esetek, elkerülöm.
2021. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Astrát és társait én sem mertem.

Kínait választottam,ezek miatt is.

2021. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem félek, mert nem oltattam és nem is fogom beoltatni magam. :D Egyébként PCR (vagy esetleg gyors-) teszttel kimutatható ha épp aktuálisan benne vagy a betegségben.

Vérrögképződés egyelőre "hivatalosan" csak az AstraZeneca meg a Janssen esetében merült fel.

2021. nov. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is a kínai oltásban gondolkozom, de azt mondják az is okozhat vérrögöket. Én most lettem koronás, szerencsére könnyen zajlik le, de sosem lehet tudni a következő hullámok hogyan zajlanak majd le, azok hogyan hatnak majd ha elkapom. Kettős az érzés bennem, mert van ismerősöm aki 2 oltás (pfizer) után most 40 fokos lázzal fekszik otthon koronával. Szóval nagy szívás az egész. Az lett ígérve, hogy a védőoltások abban segítenek, hogy könnyen átess a betegségen és mégis sokan nagyon betegek lettek van aki kórházba kerül úgy hogy pár hónapja kapta meg a 2. oltást, szóval ezt nem értem. Én meg rendszeresen szedek fogamzásgátlót egészségügyi okok miatt és az is vérrögképző hatású, így hogyan merjek felvenni szintén vérrögképzést okozó oltást?
2021. nov. 20. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legtisztább, ha mindezt elmondod a házi orvosodnak és majd ő ajánl ennek függvényében valamit. Remélhetőleg normálisan mérlegeli. Ha mindenképpen oltatni akarsz de félsz a mellékhatásoktól - viszont nem feltétlenül érdekel az ellenanyag szintje (legalább is hogy magas legyen), akkor a kínai. Feltéve ha nem akarsz külföldre utazni. De szerintem neked vagy a pfizert vagy a kínait fogja ajánlani a doki a leírtak alapján.
2021. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!