Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Janssen vakcinánál hogy van...

A Janssen vakcinánál hogy van a harmadik oltás?

Figyelt kérdés

Ugye a Janssen (Johnson&Johnson) az egy dózisú, azaz annyi mint ha kaptam volna két pfizert, modernát, szputnyikot...stb.


Aki Janssen után 3. oltásnak (azaz ez esetben másodiknak) is Janssent kér, akkor az az illető tulajdonképpen már a 4. oltáson is túl van?


Továbbá, ha teszem azt.. valaki két pfizer, moderna, astrazeneca...stb oltás után harmadiknak janssent kap, akkor ő is túl van lényegében a negyedik oltáson is?



2021. nov. 22. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

Nem, a 3.on van túl, ha az első os J volt, akkor a 2-on. Miért bonyolítod túl? 😀


Amúgy már a gyártója is hápog egy ideje, hogy kell abból is a 2. fél év után.


Nem is teljesen tiszta, miért kapott ez egydózisos engedélyt, holott ugyanaz mint a Sputnik V egyik adagja…

Itt kell két (ráadásul eltérő!) adag, a J-ből meg elég 1..? :-)

2021. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem vektorvakcinából nem jó ötlet azonosat oltatni.


A vivőanyagra nem reagál a szervezeted annyira (ha jól tudom, akkor ismeretlennek kell lennie, hogy működjön), majdnem olyan, mintha nem kaptad volna meg az oltást, ezért fölösleges magadat szúratni.

2021. nov. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Szerintem vektorvakcinából nem jó ötlet azonosat oltatni."


Közben meg a kétadagos vektorvakcináknál 2x ugyanazt kapod egymás után. Kivétel a Sputnik, ott eltérő az 1 és 2. Akkor nem probléma ez...?

2021. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez nem így van. Janssen-t inkább akkor érdemes adni, ha valaki ragaszkodik hozzá, vagy ha külföldre szeretne utazgatni, de a 2 oltás után az is csak 3. lesz. Harmadiknak jobb, ha másfajta oltást kapsz, mint az első kettő, vagy jelen esetben 1 Janssen,de ez sem feltétlenül van így,lehet kérni ugyanolyat is.
2021. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!