Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szklerózis Multiplex-esek...

Szklerózis Multiplex-esek mióta vagytok betegek és milyen az állapototok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem rég derült ki, hogy én is sm-es vagyok.

Bízok benne, hogy vannak itt sm-esek.:)

Kíváncsi vagyok, hogy vagytok. Ki hány éve diagnosztiztált.


Ide is írhattok, de akár privibe is. Köszönöm szépen előre is a válaszotokat, mert jó lenne tudni másokról!



2021. nov. 22. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagynéném volt. 17 évig szinte teljesen tünetmentessé tették. Utánna sajnos gyorsan romlott. Hány éves vagy?
2021. nov. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
23
2021. nov. 22. 21:17
 3/3 anonim ***** válasza:
2009 óta van SM diagnózisom, 6 éve gyógyszereznek. Azt hiszem két enyhe shubom volt eddig. A reflexeim kicsit abnormálisak, picit remeg a kezem és mondjuk csukott szemmel nem tökéletes az egyensúlyom. Úgy tudom manapság közel 20 féle gyógyszer van ma már rá. Ha nincs tüneted vagy csak enyhe és néhány évig így marad akkor az lehet jóindulatú benignus is. Keress rá, hogy mire számíthatsz SM betegként, pl az esem oldalon van róla remek írás. Láttam sok 50 - 60 éves embert SM klubban, akiknek évtizedek alatt sem lett látszólag komoly baja.Szóval néhány év alatt sokminden tisztább lesz, a gerinced is nézzék át a koponya mellett, úgy hiszem az fontos.
2022. jan. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!