Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van értelme favipiravir-t...

Van értelme favipiravir-t szedni tünet nélkül?

Figyelt kérdés

covidos vagyok, annyi bajom van hogy nincs étvágyam, néha köhögök. A háziorvos felírta a favipiravirt, merthogy sose lehet tudni. Kaptam mellé más gyógyszert köhögésre és az segített.


Igazából az egyetlen amitől parázok az a post-covid szindróma, azt el lehet kerülni vele?


2021. nov. 24. 16:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
58%
olvass utána annak a sz@rnak. Én egy pár napja megtettem, nem vagyok érintett, nem is tudom minek kerestem rá. Oké, hogy mindennek van mellékhatása, de ez... Áá. Amikor kovidosak voltunk a háziorvosomnak meg sem fordult a fejében.
2021. nov. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%
Kedves 1/1 ! Te is orvos vagy, avagy losz@r
2021. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
2# Lószar inkább. Ha már választani lehet.
2021. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
59%

Nincs. Annyira nem is hatékony, és ha nics tüneted, szerintem több a kockázata. Én orvosként oltás után lettem pozitív, egy nap taknyon kívül nem volt semmi, nem kezdtem el favit szedni.

Talán ha nem lettem volna és magas kockézatú csoportba tartoznék, akkor...

2021. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

nincs semmilyen alapbetegségem vagy bármi ami miatt kockáztatva lennék, 29 éves vagyok.


Köszi

2021. nov. 24. 16:40
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
"2# Lószar inkább. Ha már választani lehet." Gratulálok, remélem semmilyen esetben nem fogsz orvoshoz fordulni. Ha mondjuk rákos leszel akkor sem.
2021. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Hagyd a francba, ennyi tünet mellé pihenés, vitamin meg sok folyadék. étvágy ha nincs, nem baj. A fapinaradírt meg hagyd a francba, én se szedtem, kell a fenének májkárosodás.
2021. nov. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
75%
Hálát adok az égnek, hogy nem szedtem be, hanem inkább kidobtam. Egyik ismerős lányának károsította a máját és a veséjét, ahogy a papíron meg vagyon írva. Én csináltattam egy labort és milyen jól tettem ! Már eleve a covid is károsította a májamat, háromszoros értékeim voltak. Ha erre beszedtem volna a jó eséllyel májkárosító szart, nem is tudom mi lett volna velem. Mindent ésszel érdemes használni. Ha az orvosaimnak mindig mindenben szót fogadtam volna, már rég nem élnék és ez nem túlzás.
2021. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs durva tüneted, nem kell szedni. Csak erős covidos tünetek esetén. (egy asszisztens)

Ismerősöm máját annyira megviselte, hogy kórházba került, 2 hétre. Szerencsére rendbejött. Erős covidos tünetei voltak, azért szedte.

2021. nov. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nincs poszt-covid. Az egész mentális, pszichés tényező, nem a covid okozza hanem az emberi stressz amit napokig átél. Ez a psziché. Ismerősömet pszichiáter kezeli covidja óta és elmúlt minden "poszt-covidja" ami miatt 200 ezret hagyott ott kardiológus-tüdőgyógyásznál és kumma szövődményt nem találtak nála.
2021. nov. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!