Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek lehetséges, hogy...

Jade93 kérdése:

Szerintetek lehetséges, hogy ismét covidos vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elmesélném először is a storymat. Tavaly október végén estem át először a covidon enyhébb tünetekkel. Majd idén januárban ismét pozitív pcr-t produkáltam tünetek nélkül, csak egy szúrópróba szerű teszt volt.

Áprilisban megkaptam az 1. pfizer oltást, majd májusban a 2.-ikat eddig minden oké volt. Majd most hétfőn a sok unszolás után beadatt a 3. oltást ami jansen. Na most az a helyzet, hogy hétfő délután elkezdődött a kálváriám fejfájás, enyhe torokfájás és izomfájdalom (nyílván betudtam oltási reakciónak). Így ment ez egész héten szerdára egy kis nátha szerű tünet is kezdődött. Tegnap délután csináltam nyálból ag gyorstesztet ami negatív lett. Viszont most hajnalban arra ébredtem, hogy nem érzek szagokat ugyanúgy mint az első covidom alatt. Szerintetek lehetséges, hogy ismét covid. Már nagyon elegem van tavaly összesen 28 napot voltam karanténban és nagyon megviselt, nem szeretném ezt újra átélni.



2021. nov. 26. 04:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen lehetsz, covidot is el lehet többször kapni, oltottként is elkaphatod a covidot.
2021. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tesztelgetnéd magad mint egy kísérleti nyúl, nem kéne karanténban lenned. Én is lehettem covidos de egy tesztet sem csináltak még nekem soha. Így karanténban sem voltam 1 napot sem.
2021. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
12-es tipikus példája a mai kor önző, csak magával törődő, sajnos egyre szaporodó emberpéldányának.
2021. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%

9-es meg a szőrszálhasogató, kioktató tudósnak: mindenki számára egyértelmű, hogy nem a HIDEG maga fertőz. De elvezet oda, hogy elszaporodjon benned egy fertőző ágens, és náthás legyél vagy torokgyulladásos. Mondjuk a lehűlt nyálkahártyák miatt, miáltal csökken a helyi vérkeringés, ami kedvez a vírusok szaporodásának, mert a csökkent vérátáramlás miatt kevesebb lesz az ellenük való védekezésben részt vevő fehérvérsejt.

Ezért nagyon is sokatmondó kifejezés a "meghűlés", hiába hétköznapi.

2021. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szia! Bár már szerencsére kiderult hogy nem covid, szerintem alapból nagyon kicsi lett volna az esélye hogy pont egyszerre az oltasssal kapd el. Mivel a tuneteid közvetlenül az oltás után kezdődtek, én simán annak tudtam volna be, meg ha az izvesztes furcsa is. Érdekes tudni, hogy ilyen reakció is lehet. Egyébként ne aggódj, a karantén szabályok azóta sokat lazultak, 10 nap után ha nem vagy nagyon rottyon automatikusan szabadulsz, senki nem fog tőled pcr t kérni, vagy senkit nem fog érdekelni ha pozitív... velem is ez történt, sajnos halogattam a 3. Oltast, annak ellenére hogy veszélyeztető helyen dolgozom (koronavirus tesztelessel foglalkozó labor, egeszsegugy), 9 hónapja kaptam a 2.-at, és atestem, viszonylag erős tünetekkel, de miután jobban lettem 14 nap után senkit sem érdekel hogy pozitív a pcr-om, vissza kell mennem dolgozni. Sajnos 28 nap karantén 2xre nem számít extrém soknak... nyilván szar betegnek lenni, en úgy próbáltam felfogni hogy legalább pihenhetek és van időm olvasni, filmezni, ami kb. Sosem szokott lenni 😀. Az oltás 6 hónap utan is hatékonyan (93%) véd a súlyos tünetek és kórházba kerülés ellen, de 6 honap után a megfertozodestol már nem véd. Ez nálam pont így volt, 3 hónappal az oltás után nem kaptam el apámtol a kovidot, vegig negatív volt a pcr is pedig együtt élünk, most meg már igen. Szóval, 3 oltás után úgy hogy át is estel, mar nagy valószínűséggel nem fogod többet elkapni, és hordozó se leszel. Ne aggódj ezen, szerencsére nem minden nátha kovid.
2021. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

12-es üzenem, hogy nem jókedvemböl tesztelgettem magam csak amikor először elkaptam akkor a munkahelyem csak akkor engedett vissza dolgozni ha van negatív pcr vagy letelt a 21 nap. Nyílván mivel minél hamarabb visszaszerettem volna térni a munkámhoz, ezért többször is el kellett menjek tesztre és mindig pozitív lett így rögtön 21 nap karantén lett a vége. Majd másodszorra amikor állítólag megint covidos voltam a munkahelyem kötelezett a tesztre ami persze teljesen lesokkolt, hogy ismét pozitív. Mivel akkor már mások voltak a szabályok és tünetmentesség esetén 1 hét elteltével negatív gyorsteszttel visszatérhettem dolgozni.

Remélem neked ezt nem kell átélned hidd el nem volt egyszerű 28 napig emberek közelébe sem mehettem be voltam zárva a 4 fal közé és a kutya sem szólt hozzám.

2021. nov. 27. 15:29
 17/17 A kérdező kommentje:
Illetve azt se felejtsük el, hogy fél év post covid sem egyszerű dolog.
2021. nov. 27. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!