Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet azt kivitelezni,...

Hogy lehet azt kivitelezni, hogy ne legyek én is koronás, ha velük élek?

Figyelt kérdés
Szóval ma kezdődött meg a 10 napos karanténunk, mert anya tesztje pozitív lett. Ma reggelre már anya férje is megfertőződött, ugyanazok a tünetek mint anyának. Én nem akarok koronás lenni, hogy csináljam? Vagy tuti elkapom?

2021. nov. 26. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy elkapod. Egyénfüggő... Tenni ellen nem igazán tudsz semmit a fertőtlenítésen és a gyakori szellőztetésen kívül.

Amikor én voltam covidos, a velem egy háztartásban élők közül senki sem kapta el.

2021. nov. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Kerüld őket ahogy lehet, ne legyél egy légtérben velük. Használj kézfertőtlenitőt esetleg maszkot. Töröld át a kilincseket domestosszal. Levegőztetés. Járj sokat sétálni. Sok sok kézmosás.
2021. nov. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2, hova járjon sétálni? :D Karanténban van.
2021. nov. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos hogy elkapod.

A szomszédban hatan voltak egy háztartásban és egy beteg volt.

Senki sem kapta el.

Ráadásul ez még az oltások megkezdése előtt volt.

2021. nov. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Mindenki hordjon maszkot közös légtérben.
2021. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudsz ellene tenni.

Onnantol hogy egy légterben éltek, tök mindegy ki hord maszkot meg mennyi fertőtlenítőt locsolsz szét.

A vírus téged is elér, de lehet hogy észre sem veszed, mint az emberek 90%-a.

2021. nov. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Egyébként meg már jóval a tünetek megjelenése előtt fertőz, ezért is tud ennyire terjedni. Szóval már napokkal ezelőtt "megkaptad"
2021. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Anyukám barátnője volt covidos, négyen vannak. Mindenki hordta a maszkot és nem kapták el.

Most a mi családunkban tört ki valami nyavalya, akár covid is... már több hete... hordtam a maszkot, mindent megtettem ellene de mégis elkaptam.

Vagy szerencséd lesz vagy nem. Nem tudom mitől függ. Van aki mindent megtesz és megbetegszik van aki meg lazán sétálgat a covidosok közt és nem szedi össze. Mázlista.

2021. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
0%
Inkább az a mázlista, aki átesik a fertőzésen.
2021. nov. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!