Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azt tudom,hogy a hiv fertőzést...

Azt tudom,hogy a hiv fertőzést ellehet kapni orális szexxel is.De csak abban az esetben ha a szájban egy seb van,vagy alapból?

Figyelt kérdés

2021. nov. 26. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
A szádban mindig van seb. Óhatatlanul is, evés közben mindig sérül. A többit tedd hozzá...
2021. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell seb, mivel nyálkahártya van, így el lehet kapni. Ahogy te írod, alapból.
2021. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Mivel a HIV nyálban nem életképes egy másodpercig sem, ezért a nyálkahártya önmagában kevés. Seb és konkrétan vér (azaz vérző seb) kell a terjedéshez. Én ezt tanultam.
2021. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

"nyálkahártya önmagában kevés"


akkor miért terjed nemi úton? ott is mindig seb?

2021. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: Nemi úton azért terjedhet, mert a pénisz-punci, illetve a pénisz-popsi interakcióban olyan mikrosérülések keletkezhetnek, amelyek a véren keresztül szabad utat engednek a szervezetbe. Éppen emiatt hüvelyi aktus esetén kisebb az esély a megfertőződésre, mint anális szex esetén, hiszen utóbbinál nagyobb a súrlódás, nagyobb eséllyel keletkezik vérző mikrosérülés. (3-as válaszoló voltam.)
2021. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyi, hogy ha pusztán a nyálkahártya elég lenne a HIV terjedéséhez, akkor egy HIV-fertőzött parnerrel való szexuális együttlét során 100% lenne a megfertőződés esélye... De nekem azt tanították, hogy még anális szex esetén is 20% alatt van az esély (egyszeri aktus esetén), hüvelyi aktus esetén meg nem éri el a 2%-ot. (Természetesen a többszöri aktus egy HIV-pozitívval megsorozza a fertőződés esélyét.)
2021. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tehát a sebnek verezni is kell?
2022. ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Igen, azaz viszonylag friss sérülésnek kell lennie.
2022. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!