Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte havonta lesz ajakherpeszem?

Figyelt kérdés

Nem szoktam beteg lenni, szerintem nagyon erős az immunrendszerem. Ajakherpeszem viszont szinte havonta, másfél havonta kialakul. Van itthon telviran, ezért amint elkezdem érezni, már be is kenem vele, de így is jópár napig eltart mire teljesen elmúlik. Az tény, hogy nem szokott teljesen kijönni, általában mások nem is veszik észre a számon. Ezúttal viszont a szám mindkét sarka fáj és piros. Fertőtleníteni szoktam a számat meridol szájvízzel és napi kétszer mosok fogat, de mindig letisztítom a fogkefém azon részét is, ami a szám széléhez ér. Ami a folyadékfogyasztást illeti, naponta cserélem a poharam, de minden használat előtt elöblítem (herpesztelen napokon is). Nyilván az evőszközöket is tisztán használom csak. Csókolózni nem szoktam.

Mi lehet mégis az oka? Talán valami vitaminhiány?


2021. nov. 27. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Milliárd oka lehet. Stressz, gyenge immunrendszer, májjal kapcsolatos problémák. Ha túlsterilizálsz mindent, az sem jó.
2021. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ami teljesen bevált és gyógyszerész ajánlotta az a viranti stift. Olyan mint egy ajakír.
2021. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!