Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nagycsoportos óvodás kisfiunk...

Nagycsoportos óvodás kisfiunk állandóan beteg. Ezek között már lehetett covid is? hogy lehetne ezt megelőzni? Ne vigyük óvodába?

Figyelt kérdés
Októberben voltunk mindannyian piszkosul betegek, de nem rohangálunk tesztekért, mert tulajdonképp egész ősszel benne volt a kicsi, mindig köhög, taknyos, 1 hétre elmúlik, utána megint összeszedi. Eddig egy körben kaptuk el mikor 4 napig minden este 39-40 fok közeli láza lett, utána én estem bele és volt 5 napig fullasztó száraz köhögésem és 2 este 39.5 fokos lázam, 120-140-es pulzussal. Olyan beteg még nem voltam, mint akkor tán soha életemben, legalábbis nem rémlik. Most már elgondolkodtam, hogy az lehetett covid vagy vegyesen összeszedett minden vírust és mivel állandóan egy légtérben vagyunk vele itthon, így egy vírusbomba szegénykém? Sok ismerősöm azt mondja ne aggódjak így leszünk igazán immunisak ha sokat találkozunk a vírusokkal... ez igaz is, de októberben amilyen beteg voltam, nem kívánom újra átélni. Párom ő folyamatosan elkapja a gyerektől. Hogy lehetne ezt kivédeni? Ne vigyük óvodába mostanság?

2021. nov. 27. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Ez történik minden családban mióta világ a világ.

Mondjuk én sose voltam beteg, de nem tudom miért, semmit se szedtem.

Este sokszor használtam sálat és nálunk a házban mindig 18 fok volt, pont kellemes.

Ellentétben a mai divattal, hogy 21 fok nyitott ablakkal

2021. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek lázas és köhög, folyik az orra, akkor nem kell óvodába vinni (feltehetően be sem veszik). Az én fiam ugyanígy volt kisgyerek korban, 1 hét óvoda, 1 hét otthon. Ti viszont meghatároztathatatjátok a covid ellenanyag szintet, esetleg háziorvos ad ingyenes szűrésre beutalót.
2021. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még három erős három hét van karácsonyig. Orvost hívnék ki házhoz, + vennék egy COVID-tesztet is. Ha COVID-os, akkor nyilván sehova nem viheted, sőt, elvileg te sem mehetsz sehova, ha nem, akkor meg az összeszedett betegséget kell kezelni a megfelelő tablettákkal. Ha influenza, akkor az orvosnak kutya kötelessége pirulákat írni.
2021. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szoktunk orvoshoz járni, én már 20 éve nem jártam minimum háziorvosnál ilyen légúti dolog miatt, nem is szedtem semmit. Most is csak vitaminokat szedtem. A gyereket elvittük, azt mondta ilyen ez, majd megszokja a közösséget és immunisabb lesz.
2021. nov. 27. 12:39
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereket nevelünk, tizenéve csináljuk😃. Jól mondja az orvos. Ahogy nagyobb lesz a picur, annál jobb lesz az immunrendszere. Az állandó fertőtlenítést el kell felejteni, csak árt.
2021. nov. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!