Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A neheze még előttem van?

A neheze még előttem van?

Figyelt kérdés
Csütörtök este kezdett el rázni a hideg, belázasodtam, de annyira, hogy álmomban beszéltem. A láz másnap is kitartott, ekkor megmértük, 37,8 volt. Nagyon erőtlen lettem, úgy éreztem, hogy leszakad a fejem a fájdalomtól, a tarkóm is nagyon fájt. Péntek este csináltunk COVID gyorstesztet, egyértelmű pozitív. Háziorvost már nem tudtuk értesíteni, mert már este volt, a kerületi háziorvosi ügyeleten pedig azt mondták, hogy várjunk hétfőig és akkor jelentsük a megbetegedést a háziorvosomnak.Azóta egy rövid időre volt ízérzékelés zavarom, a szagokat érzem. Szombaton általános fáradtság, fejfájás, láz nélkül. Ma délelőtt elkezdett kaparni a torkom, sokat köhögtem, de nem erőseket. Délutánig ez megszűnt, de most megint előjött és úgy érzem a torkom, mintha be lenne gyulladva. Láz nincs. Aggódok, hogy meddig súlyosbodhat ez a fránya betegség, esetleg napokon belül elvihet. 48 éves férfi vagyok,sok vitamint, gyógyteát fogyasztok, némi levest is ettem, szedek még Algoflexet is.

2021. nov. 28. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezz rá a dokinál tud-e felírni gyógyszert a covidra, ha rosszabbul vagy és úgy érzed nagyon szédülsz és nem kapsz levegőt, akkor kell bemenni csak sürgősségire. Véroxigénszint mérőt vehetnél, ha tartósan alacsony az érték az kimutatja anélkül hogy éreznéd.
2021. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
Egy fontos dolog lemaradt, be vagy oltva? Ha igen, mivel es kb mikor? Haziorvossal irass faviparivirt.
2021. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Favipiravir konkrétan hatástalan. Egy gumicsont volt a népnek. Budesonid ellenben hatásos.
2021. nov. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod, 1-2 nap és jobban leszel.
2021. nov. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3: a fertőzés kezdetén elkezdve segít valamelyest.
2021. nov. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

A neheze az, hogy ne ess pánikba. Lehet lesz még magas lázad. Ettől gyenge leszel, étvágytalan. Pihenj és erősítsd az immunrendszered.

A vitaminbobák segítenek.

Vírusra nincs gyógyszer.

Sétálj: szellőztesd maga, és mozgasd a tested, legalább fél órákat, bármennyire is nincs kedves.


Figyeld meg a hasad, a bélrendszered. Működik e rendesen az emésztésed. Nekem szúrt, és pangott. Egy adag széntabletta oldotta az egészet, aztán furcsa mód 2 napig hasmenésem volt. Ez után kezdett minden javulni.


Ne ess pánikba! A láz a természetes gyógyulási folyamat. Ettől persze gyenge vagy, fájnak az izomk, izületek. De tovább tart, ha megpróbálod elnyomni. 40 fok felett veszélyes, akkor azért már érdemes hűteni.


Egyébként érdemes végiggondolnod, mi nyomasztja a lelked. Jellemzően a megbetegedés mértéke a arányos a lelki gondokkal. Ezért is rosszabb most novemberben, a növekvő sötétségben.

2021. nov. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

2-es: nem vagyok oltva.

Sikerült ma beszélnem a háziorvossal, felvettem valami járványügyi rendszerbe, elkérte az email címem, mert állítólag valamelyik hivatal kiküldi nekem a karantén előírásokat. A Favipiravirt felírta, de nem vagyok se lázas, nincs nehézlégzésem, vagy fajdalmam. Öt napja jelentkeztek az első tünetek.

2021. nov. 29. 19:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi lett veled? Jobban vagy?
2021. dec. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Ne is oltass magad.Minek?Ha atestel rajta akkor már védett vagy.

Ne hallgass az oltás tálibokra mert ez a mániájuk😀

A veszprémi mentős no is 3 spajzer-rel meghalt és nem 70 éves volt.Vajon miért?

Jobbulást neked

2021. dec. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
Mert a három Pfizer az nulla beadott ellenben 3 ügyesen lepapírozott Pfizer volt... Ha be van oltva még ma is élne.
2021. dec. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!