Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 6 éve egy okj-s tanfolyamon a...

6 éve egy okj-s tanfolyamon a felelőtlen tanárúrnak az jutott eszébe hogy mérjük meg egymás cukorszintjét,ők ugye előttem álltak és azt hittem hogy az ujjbegyszúró lándzsát cserélik,és a szúrás után mondta hogy nem cserélte,kell e aggódnom?

Figyelt kérdés
Kell e aggódnom hogy hiv fertőzést kaptam e,vagy egyéb mást....
2021. ápr. 25. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmégy egy anonim AIDS vizsgálatra, ha még nem jelentkeztek a Kaposi-szarkóma jelei, akkor még nincs gond.
2021. ápr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
6 év után most kezdtél aggódni? Nem csak az Aids van a világon, szerintem kishazánkban arra van kisebb esély, ellenben hepatitis c az esélyesebb, ezt a kettőt megnézetném.
2021. máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez azért felvet bennem néhány komoly kérdést.

Milyen retardált OKJ-s tanfolyam lehet az, ahol a tanár csak úgy elkezd vércukrot méregetni??

Én egyébként pont ezért nem vagyok hajlandó más mérőjével cukrot mérni, csak a sajátommal (na, nem mint ha olyan sokszor ilyen helyzet adódott volna), mert egész egyszerűen nem higiénikus.

De amúgy tök valószínűtlen, nem tapad meg a lándzsán annyi vér, hogy az a fertőzéshez elegendő mennyiségű vírust juttasson a szervezetbe. Persze, egy tesztet ha izgulsz, nyugodtan csináltass, már csak a magad megnyugtatása érdekében is.

2021. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát sajnos vannak ilyen felelőtlen emberek....
2021. jún. 3. 23:39
 5/5 krwkco ***** válasza:

"Kell e aggódnom hogy hiv fertőzést kaptam e,vagy egyéb mást...."

Az AIDS vagy a hepatitis nem annyira elterjedt Magyarországon, hogy kis számú emberben komoly valószínűséggel előforduljon.

Ha eddig semmi tüneted nem volt, akkor nem kell ezzel foglalkozni.

De ha gondolod, menj el vért adni. Ott ezt utólag ellenőrzik, és abban a valószínűtlen esetben, ha fertőzött vagy, akkor értesítenek. És még jót is teszel valakivel.

2021. jún. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!