Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes lehet pár hónapot...

Érdemes lehet pár hónapot kivárni a 3.adag Pfizer felvételével ?

Figyelt kérdés
6 hónapja kaptam dupla pfizer oltást és nincs semmi bajom azzal hogy szükség lesz egy emlékeztető adagra is, de talán érdemes lehet várni egy kicsit, hátha a Pfizer piacra fog dobni egy javított verziót. Lehet hogy egyelőre csak azért nem beszélnek róla hogy az eddig legyártott készletek addig is fogyjanak.

2021. nov. 30. 20:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Mi az, hogy "dupla pfizer"-t kaptál?
2021. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1

Mindenki duplát kapott, aki felvette a másodikat is.

2021. nov. 30. 20:36
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

De nem egyszerre!

Avagy magyarul: nem duplán, hanem kétszer!

2021. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Én egy hónappal később kaptam a második pfizert. De én még kivárok, a harmadik oltással. Megvárom, hogy megállapítsák, az omikron ellen mennyire hatásos?
2021. nov. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
17%

"hátha a Pfizer piacra fog dobni egy javított verziót"


...és melyik országban fogod beadatni magadnak???

2021. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5

Nem tökmindegy? EU tagállamban.

2021. nov. 30. 21:17
 7/21 anonim ***** válasza:
56%

20:44 „Megvárom, hogy megállapítsák, az omikron ellen mennyire hatásos”


Ez az omikron variáns hihetetlenül fel van fújva és túl van reagálva. Eddig egyetlen fertőzött nem halt bele, annyira veszélyes elkapni mint egy megfázást

2021. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ne várd ki, mert még hetekbe telik míg kiderül, mennyire hatékonyak az oltások az új variáns ellen. Vannak jelek, hogy a súlyos betegséget ugyanúgy megelőzi és arra is, hogy a fertőzés ellen kevésbé védenek. Viszont egy felújított oltás még hónapokra lehet. Nincs hivatalos protokoll a Covid oltások megváltoztatására, szemben például a szezonális influenza oltással. Ha lesz új oltás, az gyorsabban készül el, de attól még ugyanúgy tesztelni kell, és ugyanaz az elosztási probléma lesz, mint tavaly decemberben, hogy a nem rizikócsoportok talán 4-5 hónap múlva meg is kapják.

Szóval hacsak nem extra magas az antitestszinted, inkább kérd a harmadik oltást most. Lehet mire ideér az omikron változat, már arra is jogosult leszel negyedikként.

Még egy már-már eretnek gondolat. Az Omikronnal kapcsolatos bizonytalanság miatt lehet, hogy jobban jársz most egy Sinopharm emlékeztetővel. Abban a teljes vírus benne van, így nem csak a tüskefehérjére alakulhat ki immunvédelem.

2021. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem.
2021. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%
Hát, én 9 hónap után elkaptam. Majdnem 3 hetet kellett tappenzen lennem, azóta sincs rendesen szaglásom, és nem vagyok teljesen egészséges. Nekem nem érte meg, úgy sem hogy ez bőven enyhe lefolyásnak számít. Utolag bánom hogy nem adattam be egy hónapja de hát nem foglalkoztam vele :D . Fél év után már nem vagy védve a megfertozodestol. Nyilván az oltás se 100% biztonság, de azért sokat számít. De ha bizonytalan vagy, nézess antitest szintet. Ha alacsony, nem nagyon van dilemma.
2021. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!