Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetek így HIV fertőzött?...

Lehetek így HIV fertőzött? (Kicsit hipcohonder vagyok)

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat a h*lye kérdésért.


Sosem volt még szexuális aktusban részem sehogyan sem, ha vérzek azt egyből megpróbálom fertőtleníteni elzárni, illetve, ha más vérzik is kerülöm az érintését. Tűszúrást is csak orvos végzett rajtam (szóval nem élek drogokkal és semmivel sem ami ilyen).

Hozzákell tennem, hogy ahogyan a c.-ben is leírtam hipochonder vagyok kicsit és mostanában csak özönlöttek felém a HIV-es hírek és utána olvastam mi is a tünetei pontosan...

Ezután természetesen extrémen megijedtem, mert ott volt a seborrhea is közte mint tünet. Korábban extrémen pattanásos voltam, mert nagyon hajlamos volt rá a bőröm így gyanítom ez a kiváltó oka ennek.

A másik tünet amit néha tapasztalok az a éjszakai izzadás. Néha előfordul (főképp) mikor tovább alszom mint szoktam és akkor kb combközéptől lefele megszoktam izzadni.


Még egyszer bocsánat a h*lye kérdésért, de eléggé lehúzott ez most. :(



2021. dec. 6. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Hát te nem vagy normális, a hiv csak így terjed: szex, közös tű, vérátömlesztés.
2021. dec. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Az a seborrhea inkább hámló zsíros bőr, de max. pikkelysömör lesz.

Az éjszakai izzadás meg a túlfűtött szoba, túlzott betakarózás miatt lesz.

2021. dec. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Nem véletlenül mondják azt hogy ne próbálja magát az ember diagnosztizálni a neten.

Mégis mindenki megteszi.Én is megtettem mikor elkezdtem tüneteket érezni,tapasztalni,a kutakodás alapján szinte biztos voltam benne hogy rákos vagyok.Ennek hatására a meglévő tünetek mellé jöttek újak,amelyek szintén súlyosbították a lelki állapotomat.Mint utólag kiderült az alap tüneteknek köze nem volt rákhoz,és a későbbi tüneteket a stressz és a lelki állapot váltotta ki.Nyilván nem hagyott nyugodni és után jártam,elmentem orvoshoz,és kb. pillanatok alatt megnyugtatott.

De ez csak egy példa.Ráadásul egy tünet több betegséghez is kapcsolható.Mármint egy izzadásos tünethez találhatsz a neten több más betegséget is.A pattanásos bőrt is rengeteg minden okozhatja.Elsősorban a lelki állapot,a szorongás,a stressz.De akár egy nem megfelelő étrend is.

Amiket írtál,az alapján nagyon kicsi az esélye annak hogy HIV fertőzött vagy.Főleg amennyire odafigyelsz a részletekre.Úgyhogy nyugodj meg,és a tünetek is elmúlnak.De ha kételyek vannak benned akkor menj el szűrésre.

2021. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi a választ!

#3. Igen nagyon jól leírtad mit érzek és hogy megy ez.

Rákeresek A-ra onnan megyek B-re majd C-re. Végén természetesen a világ összes betegségét elkaptam közben meg csak megütöttem a kezemet és nem vettem észre. :D

Főleg ebben nagyot segít, hogy az internetre ha beírsz valami akkor a sok vírusos honlap képei a képek között eléd tolja az egészséges ember képeit és nyilván lehúz. A másik fele meg előtérbe tolja a rákot és minden finomságot amihez a legnagyobb esélyed is az életben alig 5%. :D

Sajna a folyamatos COVID mizéria hozott ide és 7 hónapja kezdődött nálam ez a siklás. De érzem, hogy lassan ismét pályán leszek csak le kell zárnom magamban sok f*szságot (pl ezeket).

Köszi a kommented jól esett olvasni így a te szemszögedből is. :)

2021. dec. 6. 20:38
 5/9 anonim ***** válasza:
A tünet azt jelenti, hogy HIV → tünet. Nem pedig tünet → HIV.
2021. dec. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem szexeltél illetve nem vagy intravénás droghasználó, kizárt, hogy hiv fertőzött legyél.
2021. dec. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
covid ami miatt izgulj inkább. hiv-nek alacsony a fertöző képessége. hiv fertözöttel szexelsz gumi nélkül, akkor elkaphatod, de akkor sem biztos hogy az első alkalommal elkapod tölle. vérrel meg még kisebb az esély. tulsúly okozza legtöbbeknél az ilyen izzadást
2021. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szexuális együttlét és fertőzött tűhasználat híján max. úgy lehetnél HIV+, ha anyukád is az, és születésed óta pozitív vagy. Ennek a valószínűsége igen kicsi. Csináltass egy tesztet, attól lenyugszol. ;)
2021. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kingtyre06 válasza:
Teljesen kizárt szerintem, hogy HIV-fertőzött lennél. Viszont gyanús nekem, hogy talán lelkileg nem lehetsz a toppon ebből a képzelt problémából ítélve és abból, hogy hipochonder is vagy. Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, ne sértés képpen vedd, de kezdj el foglalkozni a mentálhigiénés helyzeteddel, a mindennapjaidat NAGYON jó irányba billentené el. Mégegyszer kérem, ne vedd tolakodásnak a hozzászólásomat, lehet, hogy én gondolom rosszul hiszen nem ismerlek.
2021. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!