Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ellenanyagszűrés Covid: 3.1...

Ellenanyagszűrés Covid: 3.1 AU/ML S/C:0.22 Tudom, hogy mindkettő negatív, viszont ez azt jelenti, hogy találkoztam a vírussal?

Figyelt kérdés
2021. dec. 7. 08:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért nézettem meg, mert nem vagyok oltva még, de a kollégám igazolt covidos volt 4 hete, már jól van, nem volt kórházban, tehát nem volt súlyos, csak hőemelkedése volt és náthája.
2021. dec. 7. 09:06
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
És te miért nem vagy oltva még?
2021. dec. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen találkoztál vele, de már leesett az IgG szinted. Ettől még T sejtes szinten védett vagy és nyálkahártya szinten is.
2021. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki átesett, annak nem kell oltatnia magát-.
2021. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3-as attól mert nincs antitested elég nem jelenti feltételen azt, hogy a másik fajta védettséged jól működne és hogy a szervezeted időben elég antitestet gyártana egy ilyen vírussal szemben.


Az antitestet úgy kell nézni, hogy ennyi vírust elfog a szervezeted ha a véráramba bejutott.. később persze a szervezet termeli. A T-sejtes ugyan megpróbálja elpusztítani a már fertőzött sejteket, de minek jusson be a sejtekbe feleslegesen?

Nem véletlen vannak antitestek..

2021. dec. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


A memóriasejtes védelem sokkal hatékonyabb, mint az antitestes. Nyilván egy 80+éves szervezete lehet már lassabban termel ellenanyagot, ugyanakkor 60 év alatt ez a folyamat még normális esetben gyorsan létrejön, 5-7 nap alatt.

2021. dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi,én úgy tudom egy idő utàn nem termel feleslegesen ellenanyagot a szervezet, mert leterheli a szervezetet, ezért is csökken le, de ahogy írtátok memóriasejtes védelem megmarad. Fura,mert nem voltam beteg tavaly február óta, akkor erős náthás, köhögős betegségem volt, 7-8 napig. Azóta 1 hónapja covidos lett egy kollègàm, nem kaptam el tőle, pedig együtt kàvèztunk, szombaton lett beteg és szerdàn kàvéztunk együtt.
2021. dec. 10. 20:28
 8/10 A kérdező kommentje:
A párja màr csüt-pènteken beteg lett amúgy, làzzal, kollègàm erős nàthàval másfèl hét alatt kifeküdte mindkettő, 45-50 évesek.
2021. dec. 10. 20:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem tudom mit gondoljak, biztos szàmít az, hogy mennyi vírust kap el valaki. Kár,hogy olyan programba nem lehet bekerülni ahol megnéznék a sejtes immunitást is, pl miért van az,hogy van aki nem kapja el. Pèlda egy baràtnőm elkapta tavasszal neki is erős náthàja volt, pàrja ápolta, nem kapta el a párja azóta se, neki 0.2 egység az ellenanyagszintje most nèztèk meg, barátnőmnek 120 egysèg.
2021. dec. 10. 20:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez változó. Akinek T sejtes immunitása van, annak nem is termel sokat IgG-ből mert az IgA már a torkában elkapja a vírust idő előtt, mielőtt az gyulladásokat okozna. Az új mutációk képesek lehetnek kicselezni kicsit ezt a védelmet, de a T sejteket nem tudják így a szervezet annál aki csak egyszer is találkozott a vírussal, már ismeri. Nem fog tőle súlyosan megbetegedni, ha csak nem lett 5 féle krónikus betegsége vagy 1 nagyon súlyos, pl. szívinfarktus előtti plakkja.
2021. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!