Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az jó v rossz, ha negatív az...

Az jó v rossz, ha negatív az ellenanyagszűrés a vércsoport vizsgálatánál?

Figyelt kérdés

elhalt a terhességem az 5 hétben, műszeres befejezésre hál istennek nem volt szükség

megnézette a magánorvosom a vércsoportomat, amit jól is tett A-

mindenképpen kapok anti D injekciót, de már zöld utat kaptunk.. remélem ha a szuri előtt jön a baba nem lesz gond, közben vizslattam a leletem, nincs rajta sok minden csak kiemelve h ellenanyag szűrés negatív.

apa vércsoportja és Rh típusa nem ismert.

Ha ő is negatív ,akkor gondolom nem lesz baj akkor sem ha nem kapnék Anti-D inejkciót.

Hol kérhetünk a leendő apa részére vércsoport és Rh meghatározást? Én a nődokimtól kaptam...



2017. máj. 26. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Javítson ki az aki jobban tudja, de szerintem mindegy hogy az anyának vagy az apának rh pozitív vagy negatív a vércsoportja. Ezt abból gondolom, hogy nálunk a nagyszüleim rh pozitívak és nagynéném rh negatív rajta kívül még a dédi mamám rh negatív a családba mindenki más pozitív. Meg az rh összeférhetetlenségnél mindegy hogy az apa vércsoportja milyen csak az anyáé és a babáé számít.
2017. máj. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Bocsi az kimaradt hogy háziorvostól kérjen vércsoport meghatározásra beutalót vagy magán labor.
2017. máj. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szia. Ha anyuka vércsoportja negatív és apukáé pozitiv,akkor a baba 85% h a pozitivat örökli , ezáltal ha a baba nem első baba hanem volt már abortusz vagy vetélés/szülés kell anti-D különben az anya szervezete ellenanyagot termel a saját magzata ellen.. ezért adnak minden - vércsoporú nőnek anti-D injekciót, főleg ha nemtudják h milyen vércsoportú az apa. remélem érthetően írtam, most agyalunk,hogy hol kaphatunk beutalót páromnak
2017. máj. 26. 17:24
 4/19 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ahogy olvasgatok arra jutottam h akkor lenne baj ,ha pozitiv lenne az ellenanyag szűrésem. Tehát nálunk remélhetőleg ezzel nem lesz baj, megpróbálkozik háziorvosnál.köszi.:)
2017. máj. 26. 17:25
 5/19 anonim ***** válasza:
49%
Tudom hogy miért adnak anti-d és hogy mikor kell csak egy példát írtam hogy igazából mindegy mert ha mind a két fél rh negatív akkor is lehet pozitív a baba vércsoportja mivel bármelyik felmenőjének lehetet pozitív vércsoportja. Nekem a védőnőm és a nőgyógyászom is azt mondta az apa vércsoportja lényegtelen csak aznem anyáé a fontos. Ha annyira fontos lenne akkor az apának is kellene mennie vércsoportmeghatározásra nemtalálkozzunk csak a terhes kismamának.
2017. máj. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi a telefonom beszúrt felesleges szavakat remélem azért érthető amit írtam.
2017. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
sztem mi elbeszélünk egymás mellett kicsit...mindketten tudunk mindent amit kell. a magzat vércsoportja a lényeg igen, meg anyáé mivel rh+ anya nem termel ellenanyagot csak rh- .... és azért veszik figyelembe apa vércsoportját ,mivel ha ő + akkor nagyon nagy valószinuseggel a magzat is az. szval számít apa vércsoportja mivel a magzatét nehéz megnézni és veszélyes. remélem érted.. de már kaptam választ a neten , mert arra ugye semmit sem írtál. szval hagyjuk és köszi a háziorvos tippet. bepróbálkozunk.:) köszi mégegyszer
2017. máj. 26. 17:42
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Én azt mondom amit orvos mondott hogy mindegy az apa vércsoportja mert ha az anya rh negatív akkor az a lényeg. Figyelik folyamatosan az ellenanyagot és igen ha nem az első terhessége autómatikusan kapja az ellenanyag injekciót. De egy kicsit szebben is válaszolhattál volna annak aki segíteni akar és azt írja le amit egy orvos mond nem azt amit a neten írnak. De akkor ezzel az erővel felesleges volt ide kiírni ha a neten megnézted.
2017. máj. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%
Volt vetélésem és akkor kérdezte a doki a vércsoportomat és elmondtam, de mondtam neki hogy az apájét nem tudom és erre mondta hogy teljesen lényegtelen mert csak is kizárólag az anyáét kell ismerni. A terhes kiskönyvbe sincs olyan hely ahol az apa vércsoportját be kell. Meg nagynéném egészségügybe dolgozik így amikor terhes lettem ő is mondta hogy teljesen lényegtelen.
2017. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

ne haragudj ha félreérthető voltam, nem akartam bántó lenni, csak nem a kérdésemre válszoltál,de köszönöm a segítseget. azért néztem meg mert kiváncsi voltam nem akartam várni h hátha ír itt vki, :) igenis számit apuka vércsoportja mivel ha negatív akkor a baba nem lehet + így nem is termelődhet ellenanyag ezért JÓ tudni, hogy mi is az apuka Rh faktora.

de tényleg nem akartam gonosz lenni, bocsánat. Sajna neten nehéz a hangsúlyt jól kimutatni.:)

végülis a kérdés az volt h az ellenanyagszűrés mikor jó, az enyém ezekszerint jó,amit olvastam, de majd kiderül h jól olvastam-e.:)

2017. máj. 26. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!