Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most hogy újra bevezették a...

Most hogy újra bevezették a kötelező maszkhasználatot,mikor fogják újra feloldani?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nagyon elegem van,a másik meg ennyi beoltott után miért kell mikor Orbán megígérte hogy 5,5 millió után "többé" nem kell többé viselni a kórházokon kívül!Tavasszal újra levehetjük a boltokban?

2021. dec. 7. 21:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
35%
Mivel hála a maszknak, tavaly is elmaradt az influenza járvány, így idén is hamarabb be kellett volna vezetni. T
2021. dec. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 HakapiszikMatyi ***** válasza:
60%
Hát... Vannak érdekes törvények mostanában. A "Karantén"-ra vonatkozóak igen érdekesek...és nevetségesek is!
2021. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
53%
Én nem bánom, legalább nem érzem a buszon mellettem utazó kolbász-böfögését..
2021. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
44%

1-es

Persze, azért maszkoljon mindenki, mert te be vagy szarva az influenzától és tán még a sima náthától is.

Javaslatom: te hordd a saját védelmed érdekében a fülletépős FFP2-est szezonban 0-24, minket meg hagyj békén.

2021. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
42%

fülletépős XD

Ázsiában teljesen normális évtizedek óta maszkot hordani, itt felnőtt emberek hisztiznek :D Van még hova fejlődnünk..

2021. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

5-ös

Igen, ott teljesen normális ÖNKÉNT hordani és nem a másiknak előírni, úgyhogy tényleg van még hova fejlődnünk.

2021. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
41%
Nem félünk az influenzától, de értelmes, felnőtt ember inkább elkerülné azt az 1 hét szenvedéssel és a táppénzzel együtt.
2021. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
48%

Mondtam, vedd fel.

Nem mellesleg, maszk nélkül se voltam soha influenzás, és évente van kb 150 ezer, azért az nem 10 millió.

2021. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%
4-es, itt egyedül te vagy be.szarva az oltástól és a maszktol, én csupán leírtam egy tényt, te meg arra nem vagy képes, hogy ezt értelmezd. Mijt valami értelmi fogyatékos,.olyan vagy
2021. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
26%

6, hát ja.

A gond itt az, hogy itt az a felfogás, hogy ha fáj a torkod, az nem betegség. A hőemelkedésre bedobunk egy lázcsillapítót és megyünk munkába. Ha a gyerek beteg, belenyomunk egy lázcsillapítót és bleökjük az oviba.

És emellett annak ellenére, hogy tudatában vaguynk annak, hogy egy betegség dolgozik bennünk, nem veszünk fel maszkot, hogy legalább a körülöttünk lévőknek ne adjuk át.

"nem adok puszit, mert beteg vagyok, de nyugodtan beszélgessünk órákat eg ylégtérben közel egymáshoz" - pedig már középiskolában megtanultuk, hogy a cseppfertőzés nem puszival terjed, hanem a kiszuszogott levegővel.


Szóval ja, ha egy társadalom ilyen szinten nem hajlandó elismerni, ha beteg, arra én is ráparancsolnék és kötelezettségeket rónék fel. Ahogy a gyereket sem hagyod, hogy saját belátásával jöjjön rá, hogy az úton elhaladó autók szélvédőjét kővel vagy hógolyóval dobálni nem jó ötlet. Hanem ráparancoslsz, hogy hagyja abba azonnal. Persze aztán elmagyarázod, de csakúgy mint a társadalom, vag yhisz neked, vagy nem.

2021. dec. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!