Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért kötelező az oltás...

Miért kötelező az oltás fiatalabbaknak, amikor főleg idősekre veszélyes a covid és az oltás nagyon nyájimmunitást sem alakít ki mert meg lehet fertőzni és tovább lehet adni?

Figyelt kérdés
Oké 50 én felett legyen kötelező mert azok halnak meg leginkább covidban, de fiataloknak.. miért? oké még úgy nem kötelező de pl. tanárok elveszíthetik állásukat és én is ha nem oltatom magam kirugnak a közigazgatásból.. ez azért burkolt kényszerítés
2021. dec. 5. 08:14
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
27%

Nem kötelező az oltás. Bárcsak az lenne!


Eleve a munkás réteget kellett volna oltani, nem az időseket. Ők azok, akik masszívan terjesztik a COVID-t, hiszen ők ha más miatt nem is a munka miatt össze vannak zárva.

2021. dec. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
1. De nem úgy van hogy el lehet kapni és tovább lehet adni csak a súlyos szövődményektől véd meg? Ezt még az oltáspártiak is elismerik, akkor minek?
2021. dec. 5. 08:24
 3/42 anonim ***** válasza:
49%

Azért mert, sokkal kevesebb vírust szór szét ugyanaz az ember, ha oltott, mintha oltatlan lenne.

Egyrészt akinek van antitestje az leköti a vírust, így az nem tud replikálódni. Másrészt ezzel összefüggésben hamarabb vége a fertőzési szakasznak.

Tehát összességében kisebb addaggal fertőzi a környezetét, ami kulcs fontosságú, másrészt rövidebb ideig.

2021. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
45%
*Egyrészt akinek van antitestje az leköti a vírust, így az nem tud replikálódni. Nyilván ha több vírus van, akkor ez azt jelenti, hogy kevesebb fog tudni replikálódni, ami kb olyan, mintha kisebb dózist kapott volna eleve.
2021. dec. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
3. na ezen még nem gondolkodtam, ez lehet egy jó érv....
2021. dec. 5. 08:30
 6/42 anonim ***** válasza:
69%

#3-asként még annyi, hogy persze aki átesett annak is lehet elég antitestje.

Egyébként várom a "bátor" lepontozó véleményét, hogy miért is nem igaz, amit írtam..

2021. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
63%
Pénz van a háttérben nagy valószínűséggel, amiatt erőltetik ilyen eszeveszett agyament módon.
2021. dec. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
30%

#7-es erre volt tanulmány, sokkal több pénzbe kerül a gyógykezelés, mint az oltás, de ok.. ez egy vélemény, viszont azt is mondhatnám, hogy pont az oltásellenességet támogatják titokban olyan gyártók, akik más csodaszereket ajánlanak, hiszen abban is pénz van. Ne csak egy oldalt nézzünk, ráadásul az oltás olcsóbb.


Másrészt semmi olyan érv nem hangzott el, ami cáfolná, amit írtam, hogy csökkentené a vírusok számát a testben valamint, hogy csökkentené a fertőzési időt.

2021. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem meg a suszter maradjon a kaptafánál. Orvos vagy, esetleg virológus? Fiatalok is belehaltak a vírusba. Volt 18 éves, huszonéves és harmincas is. Volt 38 éves kismama is, alapbetegségek nélkül. Na ehhez mit szólsz?
2021. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
71%
A vírusba halt bele? xD Igazad van, suszter maradjon a kaptafánál....
2021. dec. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!