Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem vagyok soha beteg?

Miért nem vagyok soha beteg?

Figyelt kérdés

28/N vagyok. Gyerekkoromban se voltam beteges, néha egy kis láz, hányás-hasmenés. Influenzás még soha nem voltam, pár évente egy kis nátha szokott lenni. Covidot se kaptam (még) el, nem is vagyok beoltva. Nem igazán élek egészséges életmódot, evésre sajnos nem figyelek oda, ezért enyhén alultáplált vagyok, 18 körül van a BMI-m. Nem sportolok, nem szedek semmilyen vitamint, nem használok kézmosásnál szappant, se fertőtlenítőt, sima vizet szoktam csak. Minden nap tömegközlekedek is, simán elkaphatnék bármit, de nem. Párom viszonylag sokszor beteg, de sose ragassza rám, pedig egy háztartásban élünk. Miért lehet ez?


Azt hallottam, hogy aki kisgyerekként sokáig szopik anyatejet, annak erős lesz az immunrendszere, de anyának nem volt teje, tápszert kaptam. Egyrészről szerencsés vagyok hogy sose fog rajtam ki semmilyen nyavalya, másrészt meg jó lenne néha kicsit betegnek lenni, és elmenni táppénzre, ahogy a kollégáim is szoktak. Ebben a téli időszakban sokan betegek, én meg több ember helyett dolgozom, ami rohadtul fárasztó már.



2021. dec. 8. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Még fiatal vagy de lehet 5-10 év múlva sorra jönnek majd elő a bajok
2021. dec. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De utána használok. De azért nem szeretem mert kiszárítja a kezem.
2021. dec. 8. 11:53
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Ennek csak örülnöd kellene,hogy nem vagy beteg.
2021. dec. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Ilyen "alkat" vagy, ezt hozta a genetikai lottó.


Engem idős ember nevelt, ő volt olyan, hogy sohasem láttam betegnek, az én nyavalyáimat sem kapta el. Egyszer kapta el tőlem a hányás-hasmenést, amikor nem akarta, hogy kárba vésszen, amit ettem de nem bírtam befejezni a kezdődő rosszullét miatt.


Később akkor kapott el légúti fertőzéseket, amikor rákos volt már, de akkor is kevésszer.


Amúgy durván allergiás illetve asztmás volt. Tehát durván túl is működött az immunrendszere. Majdnem egész életében szedett szteroidokat.



Vannak ilyenek.


Én meg olyan vagyok, hogy tőlem 2 kilométerre eltüsszenti magát valaki és én tuti, hogy elkapom tőle.



Egyébként ettől még javaslom, hogy sportolj, étkezz egészségesen, legyen legalább 20, de akár 21-22 a BMI-d. Megéri, hidd el! :)

2021. dec. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
28 évesen az lenne durva ha betegeskednél, majd 50 környékén térj vissza erre a kérdésre, ha most semmit nem teszel az egészséged értekében.
2021. dec. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nyolc éves korom óta egyszer sem voltam beteg. Most már felnőtt ember vagyok.
máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!