Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sokan miért reagálnak dühös...

Sokan miért reagálnak dühös fejjel azokra a Facebook-posztokra, hogy hamarosan olthatóak az 5-11 évesek is?

Figyelt kérdés
Ez nem inkább pozitívum? Ha nekem lenne gyerek, az első adandó alkalommal vinném is oltatni a saját magunk, a családunk és az egész közösség érdekében.

2021. dec. 9. 16:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

Még jó, hogy nincs gyereked... Nekem vannak, és nem fogom őket beoltatni. Nemrég voltunk COVID-osak, a nagyobbik 1 napig volt lázas, a kisebbiknek pár napig folyt az orra, és ennyi.

Az egész közösség érdekében? Az ugye megvan, hogy az oltottak is terjeszthetik a vírust?

2021. dec. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
20) nekem olyan ismerosom van, aki oltatott volna, de meg nem volt szamara elerheto. Ha oltott volna, meg most is elhetne. Nem volt fiatal, de komolyabb baja sem volt meg.
2021. dec. 10. 13:10
 23/28 anonim ***** válasza:
67%
20 mi lesz ha egy meteor agyoncsap vagy egyszerüen hirtelen szívleállásban elpatkolsz? Mi lesz ha, mi lett volna ha, mi lenne ha? Mi lenne ha?
2021. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
62%
Felesleges itt vitatkozni, szóval nem tudom mások miért töltik ezzel az idejüket:D Az oltáspártiak oltáspártiak maradnak, az oltásellenzők pedig oltásellenzők. Kívánjatok egymásnak kellemes halált, aztán húzzon mindenki haza a családjához.
2021. dec. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Jendra! Köszönöm privát üzenetben elküldött jókívánságaidat! Csak annyi a válaszom, hogy én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy aki oltat, az élni fog. Majd meglátjuk pár ismétlő oltás után. Sok szerencsét az orosz ruletthez! Én inkább maradok a kontrollcsoportban.

21-es

2021. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi 5 éves gyerek került kórházba világviszonylatban COVID miatt és mennyien haltak meg? A kimutatások szerint a COVID-halálozások mindösszesen 0,4%-a érinti a 0-20 éves korosztályt, ezen belül a 0-9 évesek esetében ez a 0,4%-nak a 42%-a.


[link]



Számszerűen: Nagyjából 12000 igazolt Covid-halálesetről tudnak világszinten a 0-20 éves korcsoportban, illetve 0-9 évesek esetében ez a szám 5040.


A 0-20 évesek száma a világon 2,6 milliárd fő.

[link]


Ezt vesd össze a 12000 igazolt esettel. Ez 0.00046153846153846153%-os arányt jelent.


Ha ezt nézzük akkor bizony alaposan megkérdőjelezhető a nem krónikus beteg, egészséges gyerekek vakcináztatása.

2022. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
37%
#26: de miért csak halálesetben gondolkozunk? Mi van a fertőzés miatt elszenvedett szív és tüdőkárosodásról? Mi lesz azzal a gyerekkel, aki aktívan sportol, de már nem tudja úgy terhelni magát? Az asztma, vagy cukorbetegség se (feltétlenül) halálos, simán együtt lehet élni vele. De szerintem ha megelőzhető lenne egy szurival, még ha nem is biztos hogy a gyereked beteg lesz, akkor nagyon sok szülő kérné azt a szurit.
2022. jan. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
59%

Ajánlom figyelmébe az alábbi tanulmányt. Ebből megtudhatja, hogy a gyerekek esetében rendkívül ritka az elhalálozás és legalább ennyire ritka a tartós szövődmények kialakulása. Számszerű módon ábrázolják, hogy a fertőzésen átesettek töredék százalékánál lépnek fel a későbbiek során valamilyen tartós egészségügyi problémák. Tehát eleve a teljes fertőzöttek halmazán belül a gyerekek egy töredék százalékot képviselnek és ennek a töredék százaléknak a töredék százaléka az, amkor beszámolhatunk valamiféle szövődményről. Ez még mindig nem indokolja a világ összes gyermekének beoltását.


[link]

2022. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!