Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hámlik az arcom. Zsíros korpa?

Hámlik az arcom. Zsíros korpa?

Figyelt kérdés

Sajnos elég zsíros az arcbőröm, de pár hónapja arra lettem figyelmes, hogy "hámlik". Napi szinten "le tudok vakarni" egy réteket, potyog is. Olyan mintha korpás lennék, de nem csak a fejem hanem a szemöldököm, homlokom, szakállam, fülem is. Pattanásos viszont nem vagyok.


Internet alapján malassezia folliculitis gombára tippelnék. Valaki tapasztalt már hasonlót? Tippek, trükkök?


Bőrgyógyászt tervezem, de idén már nem sok esélyt látok rá.


2021. dec. 10. 11:26
 1/4 A kérdező kommentje:

Ehhez hasonló a problémám, de itt sincs érdemi válasz:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

2021. dec. 10. 11:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Férjemnek ilyenkor télen, a hideg, száraz levegő / fűtés miatt szokott ez kijönni, neki főként a homloka és a szemöldöke ilyen, hámlik és piros is.

Általában be szoktuk neki ilyenkor kenni krémmel, pl niveával és pár nap alatt teljesen elmúlik.

2021. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
25%
A homlok és a szemöldök hámlása vastagbél érintettségre utal.
2021. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló problémám volt, és a speciális micellás víz arclemosó oldotta meg.

[link]


Reggel-este alkalmazva. Szemekre (szemhéjra) is.

Pasiként ugyanúgy alkalmazhatod, egy próbát megérne. Esetleg utána hidratáló kenőcs.

[link]


(Balea a DM saját márkás termékei)

2021. dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!