Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az afta miatt duzzadhatott...

Az afta miatt duzzadhatott meg a nyirokcsomóm?

Figyelt kérdés
Néhány napja van a számban egy elég fájdalmas afta, nem túl nagy. Ma azt vettem észre hogy azon az oldalon az egyik nyirokcsomóm az alsó állkapcsom alatt nagyon megduzzadt és fáj, úgy mint amikor megfázom vagy influenzás vagyok. Ez az afta miatt lehet vagy nincs összefüggés?
2010. szept. 6. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen,ez lehet afta miatt.Azt meg legtöbbször stressz okozza,szóval azt ajánlott elkerülnöd.
2010. szept. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is igy jártam, volt egy nagy aftám, majd pár nap múlva NAGYON megduzzadt a nyirokcsomóm, elmentem dokihoz, bele se nézett a számba, mikor mondtam az aftát, hanem mondta, hogy szuper, jól működik az immunrendszerem, mivel virus van a számban, ez meg megakadályozta a továbbjutást, ez a dolga.

Az aftára javaslom a Phlogosol-al való kenést, 2-3 napig fültisztitó végére csepegtetve, azt vbele az aftába, naponta többször és elmúlik. Én mindig azzal kenem, a nincs a közelemben, akkor sokáig fáj, ha kezelem, akkor 48 óra múlva már nem fáj, akármilyen csúnya volt.

Most nem volt a közelben ilyen szerem, ezért lett ilyen óriási (nyaraltunk), amint belföldre értünk, vettem, kentem, 2 nap múlva már nem is éreztem.

2010. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont fordítva van, először van gyulladásban a nyirokcsomó és vele együtt, vagy kicsivel előtte jön ki az afta. Az afta jelzi, hogy le van gyengülve az immunrendszered és hamarosan beteg leszel, ezért is van párhuzamos tünetként a nyirokduzzanat.Különösen igaz ez azoknál, akinek kivették a mandulájukat.
2010. szept. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az aftát virus okozza. Ezt a virust nem engedi a nyirokcsomó tovább, mnt első védelmi rendszer. Az orvos szerint...

Előbb volt az afta, UTÁNA a nyirokcsomó-duzzanat.

Nincs kivéve a mandulám.

2010. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Nekem is előbb volt (jó pár nappal) az afta és utána a nyirokcsomó duzzanat. Nekem is megvan a mandulám. Egyébként elég gyakran szokott aftám lenni de nálam nem jelez előre betegséget, elmúlik egy idő után magától aztán semmi bajom.
2010. szept. 6. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!